طی دو روز آینده برف و باران در 25 استان کشور رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور فردا و پس فردا (6و7 آذر) گفت: “در این مدت بارندگی هایی در 25 استان.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه امروز (5 آذر) در اکثر کشور جو پایداری حاکم است ، اظهار داشت: بنابراین به دلیل سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ، به ویژه تهران ، اصفهان ، کرج و اراک گرد و غبار محلی پدیده غالب است.

وی با تأیید اینکه با ورود سیستم جدید بارندگی از شمال غرب و غرب ، بارش باران سبک و پراکنده از بعد از ظهر امروز در این مناطق آغاز می شود ، تأیید کرد: طی فردا (26 دسامبر) شدت بارش افزایش می یابد و گسترش آن به نصف می رسد بخش غربی کشور و سواحل. این دریای خزر را پوشش می دهد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا در استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، کردستان ، زنجان ، کرمانشاه ، لرستان ، همدان ، مرکزی ، ایلام ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر- احمد جنوبی ، بارش باران در اصفهان ، بوشهر ، قزوین ، البرز ، تهران ، ایسمانان ، خراسان شمالی ، گیلان ، مازندران و گلستان پیش بینی می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه این وضعیت علاوه بر این مناطق در شمال و غرب فارس در روز جمعه (28 دسامبر) نیز رخ می دهد ، گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه (28 و 29 دسامبر) بارش ها در استان های واقع در میانه ادامه دارد مناطق غربی و مرکزی کشور. بعلاوه در این دوره بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی شمال غرب ، غرب ، البرز و مرکز و شمال زاگرس به صورت برف خواهد بود.

وی ادامه داد: در حین بهره برداری از این سیستم بارشی در کشور در مناطق جنوبی ، وقوع طوفان با وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده و احتمال تگرگ در این مناطق وجود دارد. همچنین از فردا (26 دسامبر) وزش باد شدید موقتی برای حاشیه غرب و جنوب غربی کشور دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: از امروز (26 دسامبر) تا شنبه (29 دسامبر) به دلیل وزش شدید باد ، دریای خزر و از امروز تا یکشنبه (29 دسامبر) خلیج فارس ، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (5 آذر) ابری همراه با گرد و غبار صبحگاهی ، رگبار باران تدریجی و رگبارهای زودرس با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (7 اتفاقی) در بعضی ساعات ابری همراه با مه صبحگاهی ، باران و وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *