طرح آبخیزداری در ۲۳ هزار هکتار زمین در تهران انجام می شود

به گزارش مجله ی دوستدار محیط زیست مدیرکل منابع طبیعی تهران گفت: به منظور جلوگیری از فرسایش خاک و حفاظت از 23 هزار هکتار حوزه آبخیز استان تهران ، امسال عملیات مدیریت حوضه آبریز در پروژه های مکانیکی تحت پوشش قرار گرفته است.

آلیناگی حیدریان در حاشیه برگزاری وبینار روز زمین گفت: 22 میلیارد تومان و از طریق وام های صندوق توسعه ملی محقق می شود.

وی با بیان اینکه شعار امسال “روز جهانی خاک” به نام “حفظ حیات خاک و حفظ تنوع زیستی خاک” است ، گفت: “خاک یکی از مهمترین اجزای طبیعی در تأمین امنیت غذایی ، تأمین آب سالم و تنظیم هوای جوی است.” و سایر عملکردهای محیطی وارد عمل می شوند. بنابراین ، تمام اقدامات برای مدیریت آبخیزداری و سفره های زیرزمینی برای حفظ منابع اصلی آب و خاک انجام می شود.

مدیرکل دفتر منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: تنوع زیستی خاک شامل بسیاری از ارگانیسم های زنده از جمله گیاهان و میکروارگانیسم ها می شود که یک منبع تجدید ناپذیر هستند و دارای ارزش اقتصادی – اجتماعی بالایی هستند. در این راستا ، ساختن دسته بندی محصولات با هدف حفاظت از خاک و تنوع زیستی آن ضروری است ، به طوری که استفاده صحیح از این منبع ارزشمند یک وظیفه عمومی تلقی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، وی تأکید کرد: در راستای مبارزه با فرسایش و رسوب خاک علاوه بر اقدامات مدیریت حوزه آبخیز در قالب پروژه های مکانیکی ، اقداماتی از جمله احیای پوشش گیاهی ، احیای مراتع و جنگل ها ، کنترل و کنترل مبارزه با بیابان زایی در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در استان تهران واقع شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *