ضرورت چاره اندیشی برای منطقه نایبند

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، در نامه ای به دادستان کل کشور ، چندین سازمان محیط زیست در شهر بوشهر به یک شرکت پتروشیمی دستور دادند تخریب محیط زیست در نایبند را متوقف کند.

بر اساس مجله حفاظت از محیط زیست ، در این کتاب آمده است که برای حل برخی از مشکلات انسانی ، لازم نیست نام کامل یک مشکل زیست محیطی را فراموش کرد: عسلویه در تخریب پتروشیمی ها و در عدم تعادل صنعت گاز نقش دارد. با نفت ، محیط شهری آشفته است.

امضای این کتاب یادآوری می شود: پارک ملی دریایی-ساحلی نایبند تنها میراث طبیعی این شهر است و فقط به طور سنتی در زیر سایه شراره های بلند برای ساکنان این منطقه باقی مانده است زمین ها برخی از صاحبان شرکت های مستقر در عسلویه از هر فرصتی استفاده می کنند و از زمین این پارک برای مصارف مسکونی و شخصی استفاده می کنند.

آنها می گویند با نگاهی به مشکلات مردم ساکن عسلویه ، تأکید می کنند که خسارت و از دست دادن تجارت گاز برای سالها بر پیکر این مرز باقی خواهد ماند. زمین های مصادره شده در منطقه نایبند و ذکر شده: این شرکت پتروشیمی سایت مسکونی می سازد – مجتمع مسکونی حدود 3 هکتار زمین در این پارک را به دست آورده و سنگ آهن را به نام توریستی احداث کرده است
وی به پناهگاه امن یکی از مناظر آبی و خاکی نایبند دست زد. اسکان این سرزمین ها قلب مردم کشور و مردم محیط زیست را تحت تأثیر قرار داده است. بنابراین ، اجرای طرح اقامت دائم دشوار است … در بخش امنیت نایبند نقض آشکار ماده 50 قانون اساسی است و برای اسناد ملی شناخته شده است.
در این کتاب آمده است: فصل 4 سند ملی محیط زیست به وضوح بر جرم تأکید دارد. “مطابق با قوانین و مقررات دفتر آژانس حفاظت از محیط زیست ، چنین فعالیتهایی ممکن است به خطر بیفتد یا تهدید کننده ماهیت یا وجود پارکهای ملی باشد که ممنوع است و باید در به طور جدی. ” همچنین ، طبق تصمیم شورای عمومی برنامه ریزی و هنر ، مورخ 14/06/1379 ، “سازمان فعالیت های انسانی و ایجاد شده در چهار حوزه حفاظت از محیط زیست ، جنگلداری و حمل و نقل و ذخایر ، که توسط قانون منع شده است. ”

در پایان این نامه آمده است: در همین راستا ، ما ، محیط اداری دولت بوشهر ، برای تأمین امنیت زمین و محافظت از دوام موضوعات ملی و محلی در بخش حفاظت شده و مطابق با ماده 66 قانون آیین دادرسی. کد کیفری 2931 ما از جناب عالی ، دادستان ، درخواست صدور دستور بررسی و جلوگیری از تخریب محیط زیست در منطقه نایبند و مشورت با مجرم را داریم.

نام شرکت پتروشیمی که گفته می شود مجله ای سازگار با محیط زیست است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *