صحبت های مدیرکل محیط زیست شهرداری در مورد بوی نامطبوع تهران

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست هنوز منبع یا منابع دقیق بوی نامطبوع در تهران مشخص نیست. ، اما تجمع آب در لایه های زیر سطحی پس از باران ، افزایش بار فاضلاب در شبکه زیرزمینی ، آلودگی توسط سوخت های فسیلی و تغییرات SO2 (دی اکسید گوگرد) در هوا و رطوبت هوا از این نظر تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

شینا انصاری در پاسخ به بازگشت بوی نامطبوع در تهران گفت: امسال سومین سالی است که کلانشهر تهران درگیر انتشار بوی نامطبوع است. در سال 1997 ، برای اولین بار ، در روز چهارشنبه ، 4 ژانویه و در سال 1998 ، در 11 ، 17 ، 23 و 24 دسامبر ، و در 1 دسامبر ، و امسال ، در 29 دسامبر ، در برخی قسمت ها بوی نامطبوع ایجاد شد .

وی همچنین ادعا کرد که طبق مطالعات انجام شده با همکاری ادارات محیط زیست مناطق 22 گانه تهران ، امسال نیز مانند سال گذشته مناطق مرکزی تهران بیشتر در استنشاق بوهای نامطبوع نقش داشتند ، گفت: در تاریخ 29 دسامبر ، امسال بوی های مناطق 4 ، 5 ، 7 ، 8 ، 10 ، 11 ، 18 ، 19 و 20 را می توان حدود ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر استشمام کرد.

انصاری ادامه داد: طبق گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، هم در سال گذشته و هم در سال جاری ، براساس داده های ایستگاه های اندازه گیری هوا در تهران ، غلظت SO2 (دی اکسید گوگرد) افزایش یافته است .

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: در همین راستا اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران طرحی با عنوان “شناسایی علل ایجاد بوی نامطبوع در تهران و ارائه راهکارهای اجرایی و مدیریت برای از بین بردن آنها “به دلایل ایجاد و گسترش ناگهانی بوی نامطبوع در تهران.

انصاری در پایان اظهار داشت: اگرچه هنوز منبع دقیق یا منابع بوی نامطبوع در تهران مشخص نیست اما تجمع آب در لایه های زیرزمینی پس از باران ، افزایش بار فاضلاب در شبکه زیرزمینی ، آلودگی ناشی از توسط سوخت های فسیلی و SO2 (تغییرات دی اکسید گوگرد) هوا و رطوبت از این نظر بی تأثیر نیستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *