صادرات کلر سازگار با محیط زیست به 15 کشور.

یکی از شرکتهای دانش بنیان تولید کلر و سود سوزآور بدون عوارض جیوه و سازگار با محیط زیست در دستور کار آن است و در حال حاضر این محصول به 15 کشور جهان صادر می شود.

به گزارش مجله سازگار با محیط زیست ، ابوالفضل باباپور ، مدیر عامل دانش بنیان گفت که این شرکت توسط وزارت نیرو برای تأمین کلر به شرکت های آب و فاضلاب در تبریز تاسیس شده است. این یک روش سبز در منطقه است و ما در صنایع مختلف آب و فاضلاب ، مواد شوینده و بهداشتی ، نیروگاه ها ، داروسازی و مواد غذایی ، پتروشیمی ها ، پالایشگاه های نفت و گاز ، رنگ ، کاغذ و منسوجات محصولاتی را ارائه داده ایم.

وی کلر را به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده در صنعت آب و فاضلاب ، سفید کننده در صنعت نساجی ، ماده اکسیداسیون در واکنش های شیمیایی و در فرآیند تولید بیش از 30 هزار ماده شیمیایی دانست و گفت: کلر به صورت نمک های کلرید در طبیعت و بدن انسان وجود دارد . کلر یک گاز سبز مایل به زرد در دما و فشارهای طبیعی ، با بویی تند و تحریک کننده است و از نظر شیمیایی نیز فعال است و در ترکیب با سایر عناصر در طبیعت یافت می شود.

به گفته وی ، تولید هیدروژن ، سودا و کلر ، پارافین کلر ، پراکسید هیدروژن 35 تا 50 درصد از محصولات پایگاه دانش این شرکت است.

باباپور خاطرنشان کرد: ما در تلاش هستیم ضمن صادرات دامنه فعالیت های داخلی ، دامنه محصولات خود را گسترش داده و به بازارهای بین المللی خود اضافه کنیم. ما در حال حاضر محصولات خود را به 15 کشور از جمله عراق ، سوریه ، افغانستان ، اوکراین ، پاکستان ، گرجستان ، ارمنستان و غیره صادر می کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری ، این فعال دانش بنیان ادامه داد: استفاده از آخرین فن آوری سازگار با محیط زیست در تولید کلر و سود سوز آور باعث شده محصولات این شرکت از هرگونه ناخالصی جیوه عاری باشد و در نتیجه محصول به محیط زیست آسیب نمی رساند. .

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *