شکایت های زیست محیطی از عاملان آلودگی هوا بیدخون

مجله دوست دار محیط زیست / بوشهر در پی وقوع آلودگی شدید هوا در حوالی شهر بیدخون در شهرستان عسلویه و آلودگی هوا ناشی از سوزاندن زباله ها ، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه با شناسایی منابع آلودگی ، از عاملان آلودگی هوا شکایت کرد.

فرهاد قلی نژاد؛ در همین راستا مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هرگونه آلودگی هوا برخلاف قوانین و مقررات زیست محیطی به ویژه قانون هوای پاک است ، بنابراین سازمان ها ، ارگان ها و واحدهای صنعتی موظفند از هرگونه آلودگی هوا جلوگیری کنند و حفاظت از محیط زیست سازمان در صورت بروز هرگونه آلودگی هوا ، اقدامات قانونی انجام خواهد شد.

گفتنی است هماهنگی های لازم با منطقه ویژه اقتصادی پارس به منظور جلوگیری از آتش سوزی بقایای فضای سبز صورت گرفته است.

در این زمینه ، مصطفی موذنی؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه همچنین گفت: به دنبال حادثه آتش سوزی در محل ذخیره سازی پسماندهای فضای سبز و ایجاد آلودگی شدید و اعتراضات مردمی در سطح شهر ، از ابتدای این حادثه پیگیری های لازم برای رفع روند را لحظه به لحظه صادر و گزارش کنید. کار به فرماندار شهرستان (معاونین محترم) اعلام شد.

موذنی همچنین افزود: این موضوع که پیش از این سابقه داشته است ، با پیگیری های انجام شده توسط این اداره در سالهای گذشته و در قالب کارگروه مدیریت پسماند ، سازمان منطقه ویژه موظف به مدیریت پسماندهای فضای سبز برای جلوگیری از حوادث مشابه ” یک سرمایه گذار برای مدیریت سایت و تولید کمپوست منصوب شد.

تصمیم گرفته شده است که جلوی گسترش فضای سبز درختان Conocarpus (ضایعات زیاد) گرفته شود و در عوض از گیاهان بومی ، سازگار مانند جانور وحشی ، خربزه ایرانی ، Garrett ، Estabarq و غیره استفاده شود که ضایعات زیادی ندارند.

موذنی در پایان گفت: متأسفانه حادثه اخیر به هر دلیلی رخ داد و مقدار زیادی زباله در فضای سبز انبار سوزانده شد و شهرهای بیدخون و روستای بازباز تحت تأثیر قرار گرفتند و کارشناسان این اداره حضور داشتند از همان ابتدا در صحنه. ” اخطار لازم صادر و به دادستان محترم گزارش شده و پیگیری های لازم در این زمینه تا رفع مشکل ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *