شهرداری تهران برای کنترل سیلاب فکری کند

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، مدیرکل منابع طبیعی و اداره آب استان تهران خواستار همکاری بیشتر شهر تهران با سایر دستگاه ها در مدیریت مداوم حوزه آبخیزداری و مدیریت سیلاب در شمال پایتخت.

علینقی حیدریان ، که در مراسمی برای افزایش پیشگیری از سیل و مدیریت پسماند و کنترل سیل در شمال تهران بود ، اصغر عطایی – مدیر ارشد اجرایی تهران حضور داشت. شهرداری – و سایر سازمان های مربوطه ، افزودند: “از زمان طغیان. از آب مشرف به شهر تهران تهدید بزرگی برای پایتخت است ، بنابراین ، مدیریت آب باید بر روی آب های سطحی انجام شود.

وی ادامه داد: در گذشته ، آبشارهای جنوب البرز به خوبی و به طور کارآمد ساخته شده اند ، بنابراین اکنون 700 دستگاه بر روی این رودخانه ها در حال ساخت است و با توجه به و تحقیقات ، 500 ساختار دیگر در این رودخانه ها مورد نیاز است. ” یک آب بسازید

مدیرکل منابع طبیعی و آب سازمان استان تهران با اشاره به استفاده از پروژه های مدیریت آب از صندوق توسعه و مهم: ملاحظات در مورد اهمیت پروژه های آبخیزداری در کنترل سیل و رانش گل و لای و آبهای زیر دریا در زیر آب ، در سه سال گذشته حسن نیت از صندوق توسعه ملی به مدیریت آب و مدیریت آب اختصاص داده شد ، که زندگی جدیدی را به اجرای چنین پروژه هایی و سرعت بخشیدن به فعالیتهای مدیریت آب در استان تهران.

حیدریان در بخشی دیگر از سخنان خود به درخواست انعقاد نامه همکاری با شهرداری تووانا در خصوص اجرای کارهای مدیریت آب در شمال تهران اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری تهران آماده است و پس از بررسی امضا خواهد شد.

در این نشست اصغر عطایی – مدیر ارشد اجرایی شهرداری تهران – در مورد تغییر اقلیم و بارندگی های ناگهانی ، وقوع سیل و خسارات مالی و جانی ناشی از این سیل ها تهدید است. در پایتخت جدی است و نامگذاری شده است: کلانشهر تهران از نظر توپوگرافی و شیب تند از شمال به جنوب نیز از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است ، بنابراین شهر تهران آماده همکاری است برای مقابله با این خطر طبیعی

وی خاطرنشان کرد: تهران 530 کیلومتر خندق زهکشی و زهکشی برای جمع آوری آبهای سطحی دارد که به دلیل اهمیت سیلاب ، حفر این زهکشی ها و زهکشی ها روی لیست موضوعات خاص شهر خدمات.

عطایی بر جدی بودن تعهد جامعه تهران برای کار با منابع طبیعی در اجرای اقدامات ایمنی راه تأکید کرد و گفت: با توجه به جاری شدن سیل در تهران ، این اقدامات باید همزمان در مکان های کلیدی اجرا شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *