شدت بارندگی در 12 استان کشور / ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی امروز و فردا در نیمه غربی کشور از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا خبر داد.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست ضمن بیان اینکه امروز (5 آذر) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است ، اظهار داشت: در شمال غربی ، ارتفاعات مرکزی و شمالی البرز ، برف و باران و جزایر در شمال خلیج فارس ، بوشهر ، خوزستان و ایلام ، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

ادامه: از اواسط امروز (26 دسامبر) تا ظهر فردا (28 دسامبر) فعالیت سیستم بارشی شدت می یابد و در استان های چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، شمال بوشهر ، شرق خوزستان ، جنوب لرستان ، جنوب آذربایجان غربی و شرق آذربایجان باران در شمال زنجان و کردستان و همچنین در غرب مازندران ، گیلان و اردبیل شدید خواهد بود.

به گفته ضیاییان ، فردا بعدازظهر (28 دسامبر) با عزیمت این سامانه از شمال شرقی کشور ، بارش ها در مناطق شمالی کشور کاهش می یابد و با ورود سامانه جدید از جنوب غربی کشور ، بارش ها ادامه خواهد داشت در جنوب ، جنوب غربی ، غرب و مرکز. .

وی همچنین اظهار داشت: غلظت باران در جزایر خلیج فارس ، بوشهر ، خوزستان ، ایلام ، لرستان ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، غرب فارس و اصفهان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز شنبه (8 آذر) دامنه فعالیت این سامانه بارشی به دامنه های جنوبی البرز و مناطقی از شرق کشور گسترش می یابد ، گفت: روز یکشنبه ( 29 دسامبر) در نیمه غربی کشور بارندگی رخ می دهد. همچنین از اواسط شنبه (29 دسامبر) تا بعد از ظهر یکشنبه (29 دسامبر) در خوزستان ، شمال خلیج فارس ، شمال بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، شمال فارس ، در غرب اصفهان ، لرستان ، ایلام و غرب کرمانشاه باران می بارد.

وی ادامه داد: در روز دوشنبه (4 دسامبر) بارش ها در مناطق شمالی کشور ادامه دارد و با نفوذ جریان های شمالی به سواحل دریای خزر ، باران ها در استان های ساحلی شدت می گیرد. به تدریج از بعدازظهر روز دوشنبه 4 دسامبر بارندگی در این مناطق کاهش می یابد و این سیستم شمال شرقی کشور را ترک می کند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین یادآور شد: امروز و فردا (26 و 27 دسامبر) دریای خزر مواج و از امروز تا خلیج فارس ، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج خواهد بود. یکشنبه (29 دسامبر).

ضیاییان در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران بیش از فردا (7 آذر) نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دما 13 درجه سانتیگراد و شنبه (8 اتفاقی) ابری ، بارش تدریجی باران ، برف و مه ریز با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *