شدت بارش‌ها در ۱۸ استان کشور افزایش خواهد یافت

اداره هواشناسی هشدار داد که از امروز تا یکشنبه سیستم بارندگی در اکثر استانهای کشور تقویت می شود ، بارندگی افزایش می یابد و احتمال افزایش ناگهانی سطح آب ، جاری شدن سیل و طغیان گسترده جاده ها وجود دارد.

براساس گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، هشدار هوای نارنجی اعلام کرد که از امروز بارش برف و باران شدید در بیشتر مناطق کشور و همچنین احتمال رگبار و رعدوبرق در مناطق جنوبی کشور پیش بینی می شود.

طبق هشدار ، امروز در خلوستان ، چماهار و بختیاری ، کوچجیلوبه و بویراحمد ، لرستان ، قسمت غربی اصفهان ، شمال غربی فارس ، بوشهر ، کرمانشاه ، کردستان و نیمه جنوبی استان شاهد افزایش بارندگی هستند. آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی. مازندران غربی ، گیلان ، زنجان شمالی ، قزوین ، آلبرتز و تهران دور از انتظار نیستند.

علاوه بر این ، فعالیتهای این سیستم بارشی فردا در استانهای خوزستان ، چماهار و بختی علی ، کوچجیلوبه و بویراحمد ، لرستان ، بوش برگزار می شود. به استانهای جنوبی ار ، فارس ، کردستان ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، جنوب گیلان ، مازندران ، غرب قزوین و شمال زانا ادامه دهید.

پس از این هشدار هواشناسی گزارش شده است که روز شنبه در استانهای لرستان ، در نیمه شمالی فارس ، بوشهر ، اصفهان ، غرب یزد ، ایلام ، کرمانشاه و در جنوب کردستان افزایش بارندگی و افزایش سیستم بارشی وجود دارد. علاوه بر این ، این شرایط جوی روز یکشنبه در استانهای لرستان ، بوشهر ، نیمه شمالی فارس ، ایلام ، کرمانشاه ، اصفهان ، همدان ، نیمه جنوبی کردستان ، قم ، مرکزی ، قزوین ، البرز و تهران رخ خواهد داد.

سازمان هواشناسی هشدار داد که در چنین شرایطی ، اختلال در ترافیک ، رواناب ، افزایش سطح رودخانه ها ، صاعقه در استان های جنوبی ، بارش برف در مناطق کوهستانی ، کاهش دید از طریق گردنه ها و احتمال جاری شدن سیل. در مناطق جنوبی این موضوع تعجب آور نیست و برای جلوگیری از جابجایی غیرضروری توصیه می شود از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه ها و کانال ها خودداری کنید ، هنگام صعود به ارتفاع مراقب باشید و هنگام عبور از مناطق کوهستانی اتومبیل را به تجهیزات زمستانی مجهز کنید

علاوه بر این ، سازمان هواشناسی برای ادامه و تشدید فعالیت سیستم بارشی از روز شنبه (29 دسامبر) هشدار قرمز داده است.

در هشدار هواشناسی قرمز اعلام شده است که باران ، برف ، تگرگ ، رعد و برق و وزش باد شدید در روز شنبه (8 آذر) در استانهای خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلوبه و بویراحمد و به دنبال آن طوفان های برفی در جاده ها رخ می دهد. سیل رودخانه های کوهستانی با افزایش ناگهانی سطح آب ، طغیان ، طغیان گسترده جاده ها ، کاهش دید و پروازهای لغو شده هشدار دادند.

سازمان هواشناسی همچنان سفرهای غیرضروری در داخل شهر و حومه شهر را لغو می کند ، اقدامات لازم را برای غلبه بر سیل انجام می دهد ، از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه ها و کانال ها به شدت جلوگیری می کند ، سدها را کنترل می کند و از سدها در کنار رودخانه ها استفاده می کند ، سدها را مدیریت می کند ، سدها را کنترل می کند ، اعلام می کند با همه نیروهای مدیریت بحران ، بزرگراه ها ، هلال احمر مشورت می شود ، شهرداری ها و استان ها برای جلوگیری از خسارت.

طبق گزارش مجله دوست دار محیط زیست، اخطار نارنجی آژانس هواشناسی پیش بینی کرده است که حوادث جوی عواقب منفی داشته و آسیب احتمالی وارد می کند. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مهم برای مقابله با خطر صادر می شود. هشدار قرمز همچنین بالاترین سطح هشدار است که پیش بینی می شود یک رویداد جوی آسیب قابل توجهی ایجاد کند. یک سیگنال هشدار دهنده قرمز به دستگاه های مختلف برای اقدام و اقدام در جهت کاهش آسیب های ناشی از پدیده های جوی صادر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *