“سوزاندن زباله” در محََدوده شهر استان تهران.

سوزاندن زباله در شهرهای جنوب استان تهران یکی از عوامل موثر در ایجاد آلودگی هوا در فصول سرد سال است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه مشکل سوزاندن زباله به طور عمده در این شهرستان برطرف شده است ، گفت: این مشکل بیشتر در مرزهای شهرهای استان تهران و باید به طور استانی حل شود.

علیرضا فاضلی در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست در مورد وضعیت سوزاندن زباله در شهر بهارستان اظهار داشت: مشکل مربوط به سوزاندن زباله عمدتا در مناطق مرزی بهارستان با دیگر شهرها مانند شهریار ، رباط کریم و اسلامشهر رخ می دهد. و معمولاً توسط واحدهای خاصی استفاده می شود. در بهارستان اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: سوزاندن زباله ها در داخل شهر بهارستان تا حدودی توسط معتادان و زباله ها انجام می شود تا کابل های داخل لاستیک و کابل هایی که پوشش پلاستیکی دارند جدا شود.

فاضلی با بیان اینکه بیشتر موارد سوزاندن زباله در مرزهای مشترک بین شهرستان بهارستان با اسلامشهر ، شهریار و رباط کریم اتفاق می افتد ، اظهار داشت: سوزاندن زباله در شهرستان بهارستان تا حد زیادی برطرف شده است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بهارستان خاطرنشان کرد: وظیفه مدیریت و کنترل سوزاندن زباله به عنوان یکی از شاخه های مدیریت پسماند بر عهده شهرداری ها و شهرها است اما ما به عنوان یک ناظر عالی در این زمینه عمل می کنیم فعالیت و نظارت بر عملکرد دستگاه های مسئول در گشت ها. اخطار می دهیم.

وی با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته حدود 309 مورد نظارت بر محیط زیست در شهرستان بهارستان مشاهده شده است. این است.

فاضلی در پایان خاطرنشان کرد: طی ماه های اکتبر و نوامبر 48 هشدار صادر شد که 33 مورد از بین بردن آلودگی محیط زیست ، چهار مورد در لیست صنایع آلاینده قرار گرفت ، سه مورد باید بسته شود و یک مورد اصلاح و بهینه شود. سیستم تصفیه فاضلاب ساطع شده.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *