سازمان محیط‌ زیست نسبت به ترخیص موتورسیکلت های رسوبی انتقاد کرد

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست اخیراً اداره مهاجرت ناجا از پاکسازی 62000 موتورسیکلت در اجرای طرح ویژه پلیس برای ترخیص موتورسیکلت خبر داده است. با این حال ، نقش کاربراتور برقی در هوای آلوده بر هیچکس پوشیده نیست. اما طبق لیست نشریات تهران ، سهم موتورسیکلت ها در انتشار گازهای گلخانه ای حدود 21 درصد و در انتشار بنزین 10 درصد است.

با این حال ، از ماه گذشته ، 62000 موتور سیکلت آسیب دیده به خیابان ها بازگشته اند و برنامه تمیز کردن کامیون نیز در نظر گرفته شده است.

مسعود تجریشی گفت: تشویق موتورسیکلت ها برای بازگشت به خیابانها خلاف سلامت انسان است اما متأسفانه فقط یک طرف وجود دارد. ، معاون وزیر حفاظت از محیط زیست در حفاظت از محیط زیست. نگاهش کرد.

وی در مورد اهمیت موتورسیکلت در هوا گفت: یکی از اهداف پلیس نظافت این موتورسیکلت ها و مکان های ویژه پایین آمدن است. پارک ، اما این مسئله به طور جدی مورد توجه قرار نگرفته است و اکنون پارک را ترک می کند. ” . “آلودگی هوا در شهرها افزایش یافته است.

تجریشی در ادامه تأکید کرد: تهیه برنامه کاملی برای کاهش آلودگی این موتورسیکلت ها و نه فقط تهیه پارک ضروری بود. اکنون پاکسازی هزاران دوچرخه برقی پیامدهای خود را به همراه دارد. البته گاهی اوقات می پرسیم که چرا آلودگی هوا به تحقیقات عمیق نیاز ندارد و باید جواب را از طریق این نتیجه گیری ها یافت.

معاون وزیر محیط زیست گفت: متأسفانه آنچه برای کنترل مصرف سوخت و آلودگی هوا باید انجام شود انجام نشده و آنچه نباید انجام شود. سازمان حفاظت از محیط زیست ، و اظهار داشت که ما مشکل مصرف بیش از حد نفت و هوا در کشور داریم. ، پایان رسیده است.

تجریشی در پایان گفت: “راهکارها و سیاست هایی برای کاهش آلودگی این موتورسیکلت ها وجود دارد ، با این حال تصمیم گرفته شد بدون در نظر گرفتن سایرین منطقه پارکینگ یک طرفه پاکسازی شود. که ” انجام بازرسی های قبل از دفع ، نصب قطعات برای کاهش آسیب و تهیه یک برنامه دقیق برای عملکرد این موتورسیکلت ها یکی از راه حل های موثر است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *