زهکش های خاکستری به تالاب صالحیه آمدند.

مجله دوستانه محیط زیست / البرز مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز از رهاسازی آب رودخانه کردان به تالاب صالحیه خبر داد و گفت: مهاجرت پرندگان به تالاب صالحیه آغاز شده است و با اصلاح تالاب شاهد گونه های بیشتری خواهیم بود پرندگان ”

فردین حکیمی در مصاحبه با یک مجله دوستدار محیط زیست گفت که در ماه مه سال جاری با شکستن دیوار تالاب صالحیه ، حجم زیادی آب بیرون آمد و تالاب تقریبا خشک شد. به سمت آب رودخانه کردان شاهد رهاسازی آب به سمت تالاب صالحیه بودیم و وضعیت تالاب به تدریج در حال بهبود است.

حکیمی با بیان اینکه قسمت هایی از تالاب آبگیری شده است ، افزود: اگرچه این مقدار آب برای آبگیری کامل تالاب کافی نیست اما آب مناطق البرز قول داده است که همچنان آب آزاد می کند. بارش باران در روزهای آینده می تواند به بهبود وضعیت تالاب کمک کند.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت حیات وحش تالاب صالحیه گفت: مهاجرت پرندگان به تالاب صالحیه آغاز شده و هم اکنون شاهد حضور گوزن های خاکستری ، دارکوب ها ، خروس کولی ها و اردک های مختلف هستیم. مسلماً وقتی شرایط تالاب بهتر شود شاهد گونه های قابل توجهی مانند غاز خاکستری و فلامینگو خواهیم بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز در مورد موضوع رسمی شدن تالاب صالحیه به عنوان تنها تالاب استان البرز نیز گفت: رسمی شدن تالاب نیاز به تمهیداتی از قبیل تعیین حق آبه و اختصاص منابع پایدار آب دارد که زمان بر است. این امر از طریق پساب تصفیه شده شهرداری امکان پذیر است که نیاز به بودجه دارد.

وی در پایان گفت: البته تالاب قبلاً به عنوان منطقه شکار ممنوع ثبت شده بود و قوانین زیست محیطی در این منطقه حاکم بود که دستاورد خوبی برای تالاب بود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *