زندگی بسیاری از مردم جهان تحت تاثیر مشکل کمبود آب قرار گرفته است

طبق آمار ، بیش از 3 میلیارد نفر در سراسر جهان تحت تأثیر کمبود آب قرار دارند.

کمبود آب در مناطق مختلف جهان در حال حاضر زندگی بیش از 3 میلیارد نفر را تحت تأثیر قرار داده است و میزان آب سالم در دسترس هر فرد 20 سال است. به یک پنجم کاهش یافته است.

مطالعات نشان می دهد حدود 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان از کمبود شدید آب و حتی خشکسالی رنج می برند ، زیرا مجموعه ای از عوامل مختلف مانند وضعیت بد آب و هوا ، افزایش تقاضا و مدیریت ضعیف مانع کشاورزی در سراسر جهان می شود. .. ..

همزمان ، سازمان ملل هشدار می دهد که میلیاردها نفر در سراسر جهان به دلیل پس انداز منابع آب و عدم پاسخگویی به بحران آب و هوا ، در معرض خطر گرسنگی و کمبود مزمن مزمن غذا هستند.

مدیر سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (FAO) گفت: “ما باید کمبود آب را به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضای منابع آب شیرین جدی بگیریم.” این یک واقعیت زنده است و باید در بحث کشاورزی به آن پرداخته شود.

به گفته گاردین ، ​​”اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد ، از جمله ریشه کن کردن گرسنگی و بهبود دسترسی به آب پاک ، هنوز به دست نیامده است ، بلکه اهداف بیشتری برای بهبود روش های کشاورزی جهانی و مدیریت عادلانه منابع است. ما باید این کار را انجام دهیم. “

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *