دمای هوا در بعضی استان ها افزایش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دارد

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست صادق ضیاییان با اشاره به اینکه هوای پایدار و آرام در پنج منطقه کشور حاکم است ، گفت: در شهرهایی که تعداد صنایع و جمعیت زیادی دارند این شرایط باعث افزایش آلاینده های هوا و کاهش کیفیت هوا می شود. این امر همزمان با افزایش شاخص آلودگی کلی برای همه گروه های سنی امروز و فردا (10 و 11 ژانویه) به شرایط ناسالم همراه خواهد بود.

بارش برف در کوههای البرز

وی ادامه داد: “در روزهای آینده به دلیل افزایش دما در کوه های آلبرت و جاده های کوهستانی و در روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه (24 ، 25 و 26 ژانویه) و وزش باد شدید به دلیل افزایش قابل توجه دما برف می بارد.” شرایطی برای این رویداد در جاده های کوهستانی آلبرتز ایجاد شد.

پیش بینی می شود خسارت از چهارشنبه تا جمعه (14 ژانویه تا 26 ژانویه) با دمای حدود 12-8 درجه سانتیگراد در سواحل خزر و سرعت باد در خراسان شمالی طی سه روز آینده و بعد از ظهر باشد. شدیدترین وزش باد در شمال غرب ، غرب و سواحل دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شمن با بیان اینکه این شرایط در مناطق مرکزی ، کوههای البرز جنوبی و شمال شرق کشور (16 دسامبر) دور از انتظار نیست اظهار داشت: امروز (11 دسامبر) در شرق خلیج فارس ، در تنگه انتظار می رود قسمت مرکزی خلیج فارس در تنگه هرمز و دریای عمان و روزهای یکشنبه و دوشنبه (12 و 12 ژانویه) مواج باشد.

به گفته ضیاییان ، سامانه بارشی شمال غربی روز جمعه (17 ژانویه) وارد کشور می شود.

وی در پایان درباره هوای تهران طی دو روز آینده گفت: فردا (12 ژانویه) آسمان تهران صاف و غبارآلود خواهد بود و حداقل دمای آن صفر بعد از ظهر و حداکثر 10 درجه سانتیگراد روز دوشنبه (12 دی) است. کمی ابری همراه با گرد و غبار محلی ، گاهی وزش باد با کمترین دما و حداکثر دما 11 درجه.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *