دستور text در آموزش اتوکد

کارفرمایان معمولاً به دنبال طراحی هستند که آموزش اتوکد حرفه ای دیده و مهارت های بالقوه و همچنین مهارت های رایانه ای در برنامه های طراحی اتوکد و کار رضایت بخش در برنامه های آموزشی اتوکد را داشته باشد. با این حال ، ممکن است برخی از شرکت ها به یک گواهی آموزش اتوکد نیاز داشته باشند. طراحان پس از یادگیری اتوکد باید در شرایط تیمی به خوبی عمل کنند. آنها باید مهارت های ارتباطی خوبی را همزمان پس از آموزش اتوکد داشته باشند.

ما برای ایجاد تصاویر و مدلهای مختلف مهندسی از اتوکد استفاده می کنیم. در طول تصویر ، برای درک بهتر ، به یاد داشتن برخی از اطلاعات مهم در مورد تصویر خود مهم است ، بنابراین دستور text یکی از چیز هایی است که به ما در نوشتن متن و اطلاعات تصاویر کمک می کند و همچنین به ما امکان می دهد. در این آموزش ساده اتوکد ما درباره دستور متن بحث خواهیم کرد و پارامترهای مختلف آن را برای بهترین نتایج کار خود تجزیه و تحلیل می کنیم. به ما امکان می دهد در آنجا طراحی کنیم ، بنابراین می توانیم تصویر خود را شناسایی کنیم. بنابراین اجازه دهید مکالمه را شروع کنیم.

چگونه می توان از دستور متنی در اتوکد استفاده کرد؟
با انجام چند مرحله ساده و استفاده از آن ، می توانیم از متن CAD اتوماتیک برای علامت گذاری اطلاعات مهم در یک تصویر استفاده کنیم. اما قبل از شروع ، بیایید نگاهی به صفحه کار این برنامه بیندازیم.

مرحله 1: در بالای صفحه کار کلیپ های مختلفی وجود دارد ، مانند کلیپ اصلی ، صفحه ، درج حاشیه نویسی ، و برخی از آنها برای کنترل پارامترهای دستورات مختلف در این برنامه استفاده می شود ، که در زیر آنها یک پنجره کار دارید. ما می توانیم کار خود را روی آن ببینیم ، در زیر این پنجره برخی دستورات ناوبری برای کنترل پارامترهای تصویر هنگام کار بر روی پروژه وجود دارد.

صفحه کار
مرحله 2: می توانید از متن نظرات موجود در برگه اصلی این نرم افزار یک دستور متنی دریافت کنید. ما در CAD اتوماتیک دو نوع دستور متن داریم. یکی متن چند خطی است و دیگری متن تک خطی. بنا به نیاز خود می توانید از هر یک از دستورات متنی استفاده کنید.

متن را در یک خط ارسال کنید
مرحله 3: متناوباً ، می توانید MT را تایپ کنید و سپس برای دستور متن چند خطی دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید.

MT
مرحله 4: و برای متن در یک خط می توانید DT را فشار دهید و سپس دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید.
مرحله 5: حالا بیایید ابتدا متن یک خط را درک کنیم. برای فشار دادن یک دستور متن در یک خط ، DT سپس دکمه Enter را روی صفحه کلید فشار می دهد. او اکنون از شما می خواهد که نقطه شروع متن را به معنی نقطه نقطه بر روی نقاشی خود از جایی که می خواهید نوشتن متن خود را شروع کنید ، نشان دهید. می توانید روی صفحه نقاشی خود در یک نقطه خاص کلیک کنید ، یا می توانید مقدار مشخصی بدهید.

روی یک دستور متن در یک خط کلیک کنید
مرحله 6: اکنون از شما می خواهد مقدار قد متن خود را وارد کنید. می توانید در هر نقطه از جهت عمودی به ارتفاع کلیک کنید یا مقداری از ارتفاع راه را وارد کنید.

جهت عمودی
مرحله 7: اکنون از شما می خواهد مقدار زاویه را وارد کنید یعنی اگر می خواهید متن خود را به صورت افقی تایپ کنید سپس مقدار زاویه را به صورت 0 وارد کنید یا اگر می خواهید متن خود را در برخی از شیب ها تایپ کنید سپس مقدار زاویه را مانند 30 درجه ، 60 درجه وارد کنید هر چی میخوای

مقدار را وارد کنید
مرحله 8: من 0 درجه به عنوان زاویه چرخش متن در نظر خواهم گرفت. اکنون متن مورد نظر را در اینجا تایپ کنید. نمی توانید این متن را هنگام تایپ کردن ، قالب بندی کنید.

چرخش متن
مرحله 9: اگر می خواهید این متن را با سبک ، رنگ ، اندازه یا پارامترهای دیگر قالب بندی کنید ، می توانید این پارامترها را قبل از تایپ آن در یک دستور متن در یک خط از منوی نظرات در صفحه اصلی این نرم افزار تنظیم کنید.

مولفه های
مرحله 10: حالا بیایید دستور متن چند خطی را درک کنیم. برای نوشتار چند خطی ، به فهرست نظرات در صفحه اصلی بروید یا MT را فشار دهید و سپس دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید. اکنون از شما می خواهد اولین گوشه کادر را تایپ کنید تا متن خود را در آن تایپ کنید. می توانید مقدار گوشه جعبه را وارد کنید یا در نقطه ای از برگه نقاشی که می خواهید متن خود را تایپ کنید ، کلیک کنید.

دستور متن چند خطی
مرحله یازدهم: اکنون از شما می خواهد که گوشه مقابل این کادر را مشخص کنید ، سپس مقدار گوشه مقابل را وارد کنید یا بر روی نقطه مورد نظر در صفحه نقاشی خود کلیک کنید.

فرمان متن اتوکد – 11
مرحله 12: اکنون می توانید متن خود را در این کادر تایپ کنید. وقتی روی گوشه معکوس کلیک می کنید ، برگه ویرایش متن به طور خودکار در بخش فرمان که به عنوان ویرایشگر متن فراخوانی می شود ، باز می شود.

فرمان متنی اتوکد – 12
مرحله 13: ارتفاع کادر به ارتفاع متنی بستگی دارد که می توانید قبل از تایپ متن از گزینه height در کادر پارامترهای این دستور ، تنظیم کنید. برای تنظیم ارتفاع دکمه H را فشار دهید سپس دکمه Enter را روی صفحه کلید فشار دهید سپس مقدار قد را وارد کنید و دوباره Enter را فشار دهید.

فرمان متن اتوکد – 1.3
مرحله 14: بعد از تایپ متن می توانید ارتفاع آن را تغییر دهید. برای تغییر ارتفاع متن ، متن مورد نظر را انتخاب کنید و سپس به زبانه Style از ویرایشگر متن بروید و سپس با وارد کردن مقدار قد ، از این مجموعه ارتفاع متن را تغییر دهید.

مرحله پانزدهم: همچنین می توانید سبک قلم متن را تغییر دهید. برای تغییر قلم ، متن مورد نظر را انتخاب کرده و سپس روی پیکان کشویی این گزینه کلیک کرده و سبک قلم مورد نظر را از اینجا انتخاب کنید.

فرمان متن اتوکد – 15
مرحله شانزدهم: همچنین می توانید رنگ متن خود را تغییر دهید. برای تغییر رنگ متن مورد نظر را انتخاب کنید سپس بر روی فلش کشویی این گزینه کلیک کنید و با کلیک بر روی آن رنگ مورد نظر را از این جعبه رنگ انتخاب کنید.

دستور متن در اتوکد – 16
مرحله هفدهم: همچنین می توانید فاصله بین نویسه های متن را کم یا زیاد کنید. برای افزایش فاصله متن خود را انتخاب کنید و سپس مقدار این گزینه را افزایش دهید تا فاصله بین نویسه های متن شما افزایش یابد یا مقدار آن کاهش یابد.

فرمان متنی اتوکد – 17
مرحله هجدهم: اگر نمی خواهید قالب بندی متن شما انجام شود ، می توانید آن را از این گزینه حذف کنید. برای حذف قالب بندی نویسه ، متن خود را انتخاب کنید و سپس روی این گزینه کلیک کنید تا قالب بندی کاراکتر حذف شود و قالب بندی شما از متن شما حذف می شود.

فرمان متن اتوکد – 18
مرحله 19: می توانید متن خود را مطابق با نیاز خود تراز کنید ، مانند اینکه می توانید آن را در بالا ، چپ ، مرکز یا هر شکل تراز بندی دیگری با انتخاب هر یک از این لیست ها تراز کنید. فقط متن مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی یکی از گزینه ها کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *