در ۵ استان احتمالا بارش شدیدی را خوهیم داشت

بنا به گزارش مجله ی دوستدار محیط زیست، طبق اخبار اعلام شده از سوی مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از بارش باران در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: شدت بارش باران در پنج استان بیشتر و در ارتفاعات البرز مرکزی برف رخ می دهد.

صادق ضیاییان در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست اظهار داشت: طبق تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (هفدهم آبان) در شمال غربی ، غرب ، برخی از مناطق جنوب غربی ، شمال خلیج فارس و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز و تهران بارندگی گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه به تدریج با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل دریای خزر در گیلان و مازندران ، بارش باران آغاز می شود ، گفت: امروز باران در گیلان ، مناطقی از استان های اردبیل ، آذربایجان شرقی ، کردستان و کرمانشاه رخ می دهد. شدیدتر بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی رخ می دهد.

ضیاییان افزود: فردا (9 آبان) از شدت بارندگی ها در مناطق شمالی و شمال غربی کاسته می شود و دامنه آن به گلستان ، خراسان شمالی و خراسان شمالی رضوی می رسد همچنین روز دوشنبه (19 آبان) ) ، بارانها در نوار شمالی کاهش می یابد و فعالیت اصلی سیستم بارشی در غرب و جنوب غربی کشور خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه میزان بارش در غرب لرستان ، ایلام و غرب کردستان قابل توجه است ، تصریح کرد: طی روز سه شنبه (11 نوامبر) علاوه بر این مناطق در دامنه های جنوبی البرز ، بارش باران را پیش بینی می کند.

به گفته وی ، در بعد از ظهر روز سه شنبه (11 آبان) با کاهش فعالیت سیستم بارشی در غرب کشور ، بارندگی در دامنه های جنوبی البرز و مناطقی از مرکز ، شمال شرقی و غرب ساحل دریای خزر رخ می دهد. . همچنین در طی چهارشنبه (11 نوامبر) فعالیت بیشتری داشته باشید. سیستم بارشی در حاشیه شمالی و قسمتهایی از غرب و جنوب غربی خواهد بود.

ضیاییان در ادامه گفت که وزش باد شدید و 5-8 درجه کاهش دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه (7 و 7 آبان) در شمال شرقی و شرق کشور پیش بینی می شود. وی گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه (6 و 7 نوامبر) در سواحل دریای خزر دمای هوا بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد کاهش می یابد علاوه بر این ، در دامنه جنوبی البرز وزش باد شدید و افت نسبی دما رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اعلام کرد: آسمان تهران فردا (9 آبان) نیمه ابری تا ابری ، در برخی ساعات باران همراه با وزش باد شدید با حداقل دما از 14 و حداکثر دما 20 درجه سانتیگراد و در طی روز دوشنبه (10 نوامبر) نیمه ابری ، گاهی اوقات ابرها همراه با باد افزایش می یابد و احتمال باران های پراکنده با حداقل دمای 11 و حداکثر دما 19 درجه سانتیگراد وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *