در ۱۱ استان کشوربارش شدید باران گزار شده است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید باران در 11 استان کشور امروز و فردا (12 و 12 آبان) خبر داد و گفت: دمای هوا در برخی از مناطق کشور بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد .

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست اظهار داشت: امروز (12 آبان ماه) با ادامه سامانه بارشی در نوار غربی و دامنه های جنوبی البرز ، دامنه فعالیت آن شمال فارس ، بوشهر ، کرمان و مرکز ، شرقی و شمال شرقی کشور را در بر خواهد گرفت و همچنین باران در سواحل شمالی کشور ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طی امروز در شرق اردبیل ، گیلان ، غرب مازندران ، شمال زنجان ، شرق خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس شدت باران بیشتر است ، اظهار داشت: فردا (13 آبان) دامنه بارندگی گسترده تر شده و سیستم بارشی در تمام مناطق کشور به جز استانهای هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و استانهای جنوبی کرمان و فارس فعال خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی فردا (22 آبان) در شرق اردبیل ، شرق خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، شمال فارس و کرمان ، جنوب اصفهان و یزد ، در مناطق غربی بارش شدید باران و رعد و برق بیشتر است. از خلیج فارس وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز جمعه (14 آبان) از شدت بارندگی در شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود ، گفت: بارش باران در این روز در سایر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی.

به گفته وی ، این سامانه بارشی از شنبه (15 آبان) با شدت کمتری در شرق و جنوب شرق کشور فعال خواهد بود ، سپس کشور را ترک می کند. همچنین از پنجشنبه تا یکشنبه (12 تا 15 نوامبر) دما در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد. بیشترین کاهش در استانهای ساحلی دریای خزر ، اردبیل ، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز ، شمال شرقی و شرق کشور با حدود 5 تا 8 درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه در هنگام بهره برداری از این سیستم ، بارش در استان اردبیل ، ارتفاعات شمال غربی ، شمال شرقی ، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به عنوان برف پیش بینی می شود ، گفت: دریای خزر امروز و فردا (21 و 22 آبان) مواج است همچنین طی روزهای جمعه و شنبه (23 و 24 نوامبر) در شرق کشور پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (22 آبان) ابری همراه با مه نور ، باران و در ساعاتی وزش باد با احتمال رعد و برق و حداقل دما 8 حداکثر دما 13 درجه سانتیگراد و در روز جمعه (13 آبان) ابری همراه با مه خفیف و در بعضی ساعات باران همراه با وزش باد و با احتمال رعد و برق با حداقل دما 6 و حداکثر دما 10 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *