در تهران روزانه 11 نفر به دلیل آلودگی هوا دچار مرگ زودهنگام می شوند

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق گزارش بانک جهانی ، تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوای ایران در سال 2018 ، سالانه 12000 نفر برآورد می شود که 4000 مورد آن مربوط به تهران است و به عبارت دیگر ، به دلیل متوسط ​​آلودگی در تهران است. او روزی 11 بار می میرد.

حسین شاهزاده افزود: “بر اساس گزارش بانک جهانی ، خسارات ناشی از آلودگی هوای تهران در سال 2018 سالانه 2.6 میلیارد دلار یا 7 میلیون دلار در روز تخمین زده شده است.”

وی با بیان اینکه اولین مشکل تهران و شهروندان آن آلودگی هوا بود ، گفت: “آلودگی هوا موضوعی بین بخشی است و گویا من نگفتم که آن را حل می کنم ، حتی سازمان حفاظت محیط زیست نیز از نظر قانونی مسئول محیط زیست کشور است.” این به تنهایی نمی تواند مشکل آلودگی هوا را حل کند.

مدیر کل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در بخشی دیگر از سخنان خود تأکید کرد: “قانون هوای پاک” پیوند مهمی است که در صورت رعایت همه دستگاه های ذیربط می تواند در کنترل و کاهش آلودگی هوای تهران مثر باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد ارتباط بین آلودگی هوا و مرگ های ناشی از کرونا خاطرنشان کرد: اکنون مشخص شده است که ویروس کرونا نیز از طریق هوا پخش شده و غیرنظامیانی که در شهرهای بزرگ آلوده مانند تهران زندگی می کنند آسیب دیده اند. خطر مرگ ناشی از کرونا به دلیل آلودگی هوا افزایش می یابد.

وی با تأکید بر اینکه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شرکتی سریع ، علمی و تخصصی است ، سعی کرد یک مشاور صادق برای گروه های دیگر باشد:

طبق بیانیه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، این شرکت خود را به عنوان مجموعه داده ویژه آلودگی هوا مربوط به سلامت شهروندان در تهران “سانسور نکرد”: البته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران او برخلاف نامش هیچ ابزار کنترلی ندارد. بنابراین ، کار این مجموعه بر روی نظارت ، تحقیق و اندازه گیری آلاینده های هوا متمرکز است ، راه حل هایی برای کنترل آنها ارائه می دهد و اطلاعات و آموزش را در این زمینه به مردم ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *