خودروهای فاقد معاینه فنی برتر از مهم‌ترین دلایل آلودگی هوای تهران.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: خودروهای فاقد معاینه فنی برتر از مهمترین عوامل آلودگی هوای تهران هستند که در سال گذشته کمتر از 400 هزار خودرو در تهران تحت معاینه فنی برتر قرار گرفتند.

حسین شهیدزاده که یکی از مهمترین عوامل آلودگی هوای تهران است ، گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی جایگزین مناسبی برای وسایل نقلیه شخصی است اما توسعه ناوگان عمومی در کوتاه مدت به دلیل هزینه های بالای آن. ، این امکان وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه در زمان گشایش اقتصادی و دولت ها می توانستند به تهران کمک کنند ، این کار را نکردند ، گفت: به جز 100 دستگاه اتوبوس و مینی بوس که هفته گذشته توسط شهرداری تهران به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شدند ، از سالها قبل هیچ اتوبوس دیگری به تهران اضافه نشده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این 82.5 درصد هزینه خرید اتوبوس توسط دولت و 17.5 درصد توسط شهرداری پرداخت می شد اما مدتی است این کار انجام نشده است ، اظهار داشت: اگر خودروهای شخصی از سلامت کافی برخوردار نباشند باعث ایجاد آلودگی می شوند و این آلودگی در افزایش تلفات شیوع ویروس کرونا موثر است.

شهیدزاده اظهار داشت: سال گذشته فقط حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی تهران ارجاع شده اند و احتمالاً تعداد زیادی از خودروهایی که معاینه فنی خود را از این مراکز دریافت نکرده اند به مراکز خارج از تهران مراجعه کرده اند که شرایط آسانی دارند. کردی: از 1.2 میلیون خودرویی که سال گذشته به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه کردند ، کمتر از 400000 وسیله نقلیه موفق به دریافت معاینه فنی برتر شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تأکید کرد در حالی که کمتر از 400 هزار وسیله نقلیه در تهران از معاینه فنی برتر عبور کرده اند ، 90 درصد از خودروهای تهران انژکتوری هستند و همه آنها باید بتوانند برای دریافت معاینه فنی. وی گفت: “وقتی بسیاری از اتومبیل ها در تهران موفق به گذراندن معاینه فنی نمی شوند ، به این معنی است كه سیستم تصفیه آنها به درستی كار نمی كند و آلودگی به شهر وارد می شود.”

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *