خطر سیل تهران را تهدید نمی کند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پس از فعالیت سامانه بارشی امروز (23 دسامبر) در کشور ، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن آب در برخی مناطق وجود دارد ، اما نه ما سیل را برای تهران پیش بینی کرده ایم. ”

طبق آخرین هشدارهای سازمان هواشناسی ، بارش باران (رگبار و رعد و برق) در استان های چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد در شمال و شرق خوزستان ، بوشهر ، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می شود. بنابراین امروزه در این مناطق احتمال افزایش سطح آب رودخانه ، رواناب و طغیان و طغیان جاده وجود دارد.

اگرچه گزارش هایی مبنی بر طغیان رودخانه های تهران گزارش شده است ، صادق ضیاییان ، مدیرکل پیش بینی و هشدار زودرس سازمان هواشناسی به مجله زیست محیطی گفت: بیشتر باران های تهران به دلیل سیستم باران های اخیر طی روز”. آخرین بار (22 دسامبر) بود که خوشبختانه هنگام در نظر گرفتن اقدامات لازم خسارتی ایجاد نکرد. امروز (23 دسامبر) بارندگی های پراکنده برای تهران پیش بینی می شود ، بنابراین تهدیدی برای جاری شدن سیل در پایتخت وجود ندارد.

وی ادامه داد: از اواخر روز چهارشنبه (5 آذر) سیستم بارشی جدیدی وارد کشور می شود و بارش ها را در مناطق مختلف از جمله تهران دنبال می کند اما البته خطر طغیان را برای تهران پیش بینی نمی کنیم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان اظهار داشت: اخطارهای لازم طی چند روز آینده پس از ورود سامانه بارشی جدید به کشور صادر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *