خطر آلودگی هوای تهران برای افراد جزو گروه های حساس همچنان ادامه دارد

طبق داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، در روز دوازدهم آبان ، کیفیت هوای پایتخت برای افراد حساس سالم نیست.

براساس گزارشی در “مجله دوستدار محیط زیست” ، طبق پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا ، صبح روز دوشنبه (12 آبان ) جو در ساعات گذشته با آغاز ترافیک خودرو و افزایش کیفیت هوا در بیشتر مناطق آغاز شد. غلظت ذرات معلق برای سلامت افراد حساس با ریسک همراه است.

به همین ترتیب ، در طول روز ، به دلیل کاهش نسبی پایداری ، غلظت آلاینده ها کاهش می یابد ، اما در دوشنبه شب ، با افزایش ترافیک و تجمع ذرات معلق در نتیجه ، کیفیت هوا در مناطق شلوغ انتظار می رود برای افراد حساس خوب نیست.

بر اساس این گزارش ، تا روز اول سه شنبه (4 نوامبر) ، تضعیف ثبات جوی و افزایش نسبی وزش باد شدید منجر به انتشار برخی از آلاینده ها می شود و با کاهش ترافیک خودروهای تعطیلات ، انتظار می رود هوای بیشتر مناطق کیفیت در محدوده قابل قبولی خواهد بود.

در طول روز ، با افزایش ناپایداری جوی ، و گاهی افزایش پوشش ابر در بعد از ظهر ، ممکن است غلظت آلاینده ها کاهش یابد. سه شنبه شب ، کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق پرتردد به دلیل افزایش غلظت ذرات معلق به دلیل ترافیک شبانه دور از انتظار نخواهد بود.

براساس “مجله حفاظت از محیط زیست” ، در 24 ساعت گذشته ، آلاینده های شاخص هوای سرمایه “ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون” بوده و کیفیت هوا به طور متوسط ​​94 است. آلاینده شاخص در حال حاضر “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” است ، با متوسط ​​محتوای 101 ، اما برای افراد حساس ، کیفیت هوا در یک محدوده ناسالم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *