حریق در فیروزکوه امسال ۸۵ درصد کاهش داشته است

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست رئیس اداره منابع طبیعی و مدیریت حوضه شهرستان فیروزکوه با تأکید بر مشارکت عمومی در حفاظت از منابع طبیعی گفت: آتش سوزی در مناطق طبیعی فیروزکوه امسال 85 درصد کاهش یافته است.

عباس قاسمی با اشاره به اینکه حفاظت از مناطق منابع طبیعی بدون مشارکت مردم تأمین نمی شود ، “گروه مشارکت یکی از ملفه های مهم حفاظت و حفاظت از مناطق منابع طبیعی و بدون مشارکت مردم است.”

فیروزکوه رئیس منابع طبیعی و مدیریت حوضه ، “مشارکت عمومی شامل مشارکت عمومی ، مانند اقشار مختلف مردم ، جوامع محلی ، بهره برداران ، سازمان های منابع طبیعی و غیره و مشارکت و همکاری دستگاه های اجرایی و مربوطه است.” وقتی همه این کمک ها در کنار منابع طبیعی قرار گیرد ، حفاظت مورد انتظار از مناطق ملی حاصل نخواهد شد.

قاسمی با اشاره به اینکه در سال جاری آتش سوزی در مناطق طبیعی شهرستان فیروزکوه به عنوان نمونه بارز همکاری و مشارکت عمومی کاهش چشمگیری داشته است ، اظهار داشت: روستاها ، شهرداری ها و نیروهای آتش نشانی با منابع طبیعی همکاری کردند و این مشارکت ها در مقایسه با سال گذشته در تأثیر آتش سوزی ها و خسارات جنگل ها و مراتع شهرستان نقش داشته است. در کاهش 85 درصدی آن نقش داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و مدیریت حوضه استان تهران ، وی با اشاره به اقدام دیگری برای پیشگیری ، جلوگیری و اطفا حریق در حوزه منابع طبیعی در سال جاری ، با برنامه ریزی های انجام شده در قراردادهای منعقد شده با دهیاران ، یادآور شد: توان بخشی و این عملیات در قرارداد گنجانده شده است و این اقدام تأثیر قابل توجهی در کاهش آتش سوزی داشته است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *