حبس برای تولیدکنندگان غیر مجاز ذغال سنگ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از حبس 3 متخلف تولید غیرقانونی زغال سنگ در این شهرستان خبر داد.

طبق مجله دوستدار محیط زیست شیدا آکار ، به منظور جلوگیری از آلودگی هوا ، تخریب محیط زیست ، تهدیدات بهداشت عمومی و به دنبال شکایات دریافتی و بررسی توسط کارشناسان محیط زیست در مورد فعالیت غیر مجاز تعداد زیادی از اجاق های زغال چوب در صبا شهر ، اخطار لازم صادره برای صاحبان این کوره ها ، وی اظهار داشت: به دلیل ادامه روند آلودگی و بی توجهی به اخطارهای صادره از سوی بهره برداران این کوره های غیرقانونی ، موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری و علیه متخلفان پرونده قضایی تشکیل شد.

وی افزود: در این پرونده مطابق مواد 688 و 690 قانون مجازات اسلامی و مواد 11 و 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ، برای 11 متخلفی که بیش از 30 کوره تولید غیرقانونی زغال سنگ ساخته بودند ، حکم صادر شد ، هر کدام برای یک دوره زمانی خاص. ” وی به یک سال زندان محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران ، آکار خاطرنشان کرد: آلودگی هوا ، تهدیدهای بهداشت عمومی ، تغییر در کیفیت و استفاده از زمین های کشاورزی و باغی ، تجاوز به رودخانه و تخریب گونه های گیاهی از پیامدهای ایجاد زغال سنگ غیرقانونی است. اجاق گاز توسط مردم سودجو هستند ، وی اظهار داشت: محیط زیست در راستای وظیفه ذاتی خود به طور جدی با هرگونه تخریب و آلودگی محیط برخورد می کند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *