توسعه زراعت چوب به نجات جنگل‌های سمنان کمک می کند

به گزارش مجله ی دوستدار محیط زیست مدیرکل منابع طبیعی سمنان از برنامه ریزی برای توسعه کشاورزی چوب در استان با هدف حفاظت از جنگل های استان و کاهش قطع جنگل و قاچاق الوار خبر داد.

جعفر موردی حقیقی در مصاحبه با یک مجله دوستدار محیط زیست اظهار داشت: در این راستا منابع طبیعی استان و مدیریت آب به کشاورزان در خانه های خود و اقتصاد کشاورزان کمک کرده و با قاچاق کشاورزان از سرزمین خود به تولید چوب می پردازند. قطعه را تهیه کرده است. از چوب درختان جنگل خودداری کنید.

وی درباره تسهیلات ارائه شده توسط اداره کل به بهره برداران با هدف توسعه و مشخص نمودن کشاورزی چوب توضیح داد: اعتبارات این بخش با اعتبار صندوق توسعه تأمین می شود و سازمان جنگل ها وظیفه کشت چوب از کشاورزی استان را بر عهده دارد. سعی می کند بخشی را پشتیبانی کند.

مدیر منابع طبیعی و مدیریت حوضه های سمنان از برنامه ریزی برای استفاده بیشتر از این منطقه وسیع ایالتی خبر داد و اظهار داشت: گروه منابع طبیعی و مدیریت حوضه در سمنان به دنبال حمایت از توسعه محصولات جانبی و گیاهان دارویی در قلمرو استان است.

وی افزود: كشت و نگهداری این گیاهان دارویی به بهره برداران دولت سپرده شده است. “بدون شک ، توسعه گیاهان دارویی و افزایش تولید زمین های چرا می تواند تأثیر مستقیم بر اقتصاد کشاورزان و بهره برداران در این ایالت داشته و از جابجایی آنها جلوگیری کند.” یک شهر شوید

مرادی حقیقی در پاسخ به سوال یک مجله سازگار با محیط زیست در مورد گونه های پیشنهادی این دستگاه ویژه در زمینه تولید چوب ، گفت: هر گونه از هشت شهر ایالت با توجه به شرایط آب و هوایی همان شهر توسط کارشناسان منابع طبیعی ایالت پیشنهاد می شود. اکالیپتوس ، گونه های چوبی ، صنوبر و … از جمله گونه هایی هستند که می توانند به اقتصاد بهره برداران ایالت کمک کنند.

مدیر منابع طبیعی و حوضه ایالتی این ایالت موضوع قطع و قاچاق چوب سانزاشی در بخش جنوبی ایالت را مطرح كرد: “مردم برای حمایت از منابع طبیعی این ایالت برای حمایت از این سرمایه گذاری ها با هم همکاری می كنند و حمایت می كنند. من مشتاقانه منتظر آن هستم. ”

وی در ادامه اظهار داشت که هزینه این پشته ها در سالهای اخیر زیاد بوده است. “پشته ها نقش بسیار مهمی در جلوگیری از فرسایش خاک و جلوگیری از پیشرفت بیابان دارند و ادامه برش آنها می تواند بر مردم این مناطق تأثیر منفی بگذارد.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *