تهدید جدی سلامت بشر، به دنبال آلودگی هوا

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، آلودگی هوا خطرناک ترین محیط در سلامت انسان است و تخمین زده می شود که در سال 2016 اسهال باعث کشته شدن حداقل 7 میلیون نفر شده باشد ، که این میزان مرگ و میر ناشی از ایدز ، سل و سرطان پستان بیش از دو برابر است.

هوا ، آب و غذا از ضروریات اساسی زندگی همه افراد است و هرگونه کاهش در کیفیت و کمیت این عناصر خطر جدی برای سلامتی انسان است. افراد معمولاً پنج هفته بدون غذا به مدت پنج روز بدون آب زندگی می کنند اما تا پنج دقیقه نمی توانند بدون هوا زندگی کنند.

براساس این گزارش ، گرچه هوا جز an مهمی است ، اما تنفس هوای بد می تواند منجر به مرگ شود. به طور کلی ، آلودگی هوا می تواند هر چیزی در هوا باشد که می تواند به افراد ، حیوانات ، علف های هرز یا سایر عناصر آسیب برساند.

امروزه سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا را به عنوان یک خطر جدی محیط زیست برای سلامت انسان تشخیص داده است. از طرف دیگر ، طبق برآوردها ، آلودگی هوا باعث مرگ تقریباً 7 میلیون نفر در سال 2016 شده است که بیش از دو برابر مرگ و میر ناشی از ایدز ، رطوبت و مالاریا است.

قرار گرفتن در معرض هوای آلوده در فضای باز با طیف گسترده ای از اثرات جدی و تهدید کننده زندگی ، از عفونت تا مرگ همراه است. البته ، اثرات هوا فقط به علائمی مانند سرفه ، گلودرد ، تنگی نفس و تحریک کننده محدود نمی شود و آلودگی هوا با اثرات مفید طولانی مدت نیز می تواند بر اندام های مختلف بدن از جمله مغز ، قلب تأثیر بگذارد. . و سبک لمو

ذرات کوچک ، از جمله علت اصلی و خطر آلودگی هوا به دلیل کوچک بودن آنها ، می توانند به عمق دیواره هوا و خون در کیسه های هوا نفوذ کرده و منجر به قلب و بیماری های تنفسی شوند ، بنابراین ذرات کوچک که مقدار کمی از آنها را بیان می کنند ، به راحتی می توانند از غشای مویرگی عبور کرده و تمام سلول ها را به جریان خون منتقل می کند.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان سازمان بهداشت جهانی در سال 2013 شکستگی ها را یکی از دلایل سرطان ریه دانست.

تعداد مرگ و میر از کمتر از 2.5 میکرون از 3.5 میلیون نفر در سال 1990 به 3.8 میلیون نفر در سال 2000 افزایش یافته است و در سال 2015 ، افزایش واحدهای فرعی کمتر از 2 میکرون 5.1 5.1 میکرون باعث مرگ 4.2 میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *