تنفس بهینه هوا در پایتخت

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون در حد قابل قبولی بوده است و ادامه این شرایط در طول روز دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش مجله دوستانه محیط زیست ، طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، وزش باد نسبتاً شدید تا صبح امروز (9 آبان) باعث شده کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در حد قابل قبولی باشد.

در طول روز ، با جو ناپایدار و افزایش سرعت باد ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول و تمیز باقی می ماند ، اگرچه در برخی مناطق مستعد گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود .

با ادامه این شرایط آب و هوایی تا پایان زمان پیش بینی می شود که با وجود افزایش ترافیک عصرگاهی در بیشتر مناطق پایتخت ، کیفیت هوا در حد قابل قبولی خواهد بود. در ساعات اولیه فردا (10 آبان) با افزایش ترافیک خودرو و کاهش سرعت باد پیش بینی می شود در برخی ساعت ها غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش یافته و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا افزایش یابد برای گروه های حساس ناسالم باشد

کمبود باد موثر در طول روز و کاهش بی ثباتی جوی از انتشار آلاینده ها جلوگیری کرده و کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامناسبی باقی خواهد ماند. با ادامه این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی فردا (10 آبان) غلظت آلاینده ها افزایش می یابد و پیش بینی می شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 84 بوده و هوای پایتخت در حد قابل قبولی بوده است. آلاینده شاخص در حال حاضر “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 56 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبولی است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *