تنفس بهینه هوا در پایتخت.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در حد قابل قبولی است (اول دسامبر) و به دلیل ناپایداری هوا و باران ، انتظار می رود کیفیت هوا در محدوده قابل قبول در طول روز.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، براساس پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، در ساعات اولیه امروز (اول آذرماه) ، کیفیت هوا در برخی مناطق شلوغ در مناطق ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. ، که عمدتا به دلیل افزایش ترافیک در روز اول هفته و کمبود باد در ساعات گذشته است ، با این وجود به دلیل شرایط ناپایدار جوی و باران در بیشتر مناطق ، کیفیت هوا در حد قابل قبولی است.

در طول روز ، با ادامه بارندگی ها و بی ثباتی جوی ، شرایط پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و به تبع آن ، کیفیت هوا در شرایط مطلوب حفظ می شود. در اواخر شب ، با وجود افزایش ترافیک در شب ، انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق قابل قبول باشد.

صبح فردا (23 دسامبر) با افزایش ترافیک خودرو و کمبود باد موثر ، غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش می یابد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. .

کاهش بی ثباتی جوی در طول روز شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی کند و پیش بینی می شود با افزایش ترافیک خودروها در ساعات پایانی فردا (2 دسامبر) غلظت ذرات معلق تا حدودی افزایش یابد. و کیفیت هوا در برخی مناطق پرترافیک. حساس باشید

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده در شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 66 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبولی بود. آلاینده شاخص در حال حاضر “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 75 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبولی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *