تعداد زیادی راسو در دانمارک برای مقابله با کرونا کشته شدند

دانمارک برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا ، میلیون ها راسو در این کشور می کشد.

به گزارش مجله ی دوستدار محیط زیست ، این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که مقامات بهداشتی گفتند 12 نفر از تماس با راسو به بیماری Covid-19 مبتلا شده اند و انتشار ویروس کرونا از طریق حیوان می تواند اثر بخشی واکسن را کاهش دهد.

ویروس کرونا جهش یافته در پنج مرکز پرورش راسو در دانمارک مشاهده شده است. این تاج جهش یافته به 12 نفر در مناطق مختلف کشور گسترش یافته است. با این حال ، هیچ یک از این افراد ناقل ویروس کرونا نیستند.

نخست وزیر دانمارک ، مت فردریکسون ، نخست وزیر دانمارک در اعلام این خبر به مقامات بهداشتی ، بر لزوم ریشه کن کردن 15 تا 17 میلیون راسو تأکید کرد.

دانمارک بزرگترین پرورش دهنده گوشت راسو در اروپا در شمال اروپا است.

دانشمندان می گویند جهش در ویروس امری طبیعی است و تعیین اینکه آیا چنین جهشی از کارایی واکسن جلوگیری می کند پیچیده است یا خیر. با این حال ، مقامات بهداشتی دانمارک معتقدند که انتقال ویروس کرونا از طریق راسو می تواند حتی تغییرات اندکی در آنتی بادی تولید شده در بدن انسان ایجاد کند ، بنابراین بر اثر واکسن یا واکسن های در دست تولید برای مبارزه با بیماری کووید تأثیر می گذارد. 19 پوشیدن.

کاره مولبک ، مدیر کارکنان بیماری های عفونی دانمارک گفت: “بدترین حالت این است که ویروس این بار از دانمارک شیوع پیدا می کند.”

وی گفت: “تحقیقات نشان می دهد آنتی بادی های تولید شده برای پاسخ به ویروس منتقل شده توسط گوسفند از پادتن های طبیعی كمتر عمل می كنند و این امر می تواند واكسن های تحت تولید را برای مقابله با Covid-19 بی اثر كند.”

دانمارک پیش از این یک برنامه گسترده کشتار گوشت راسو در تابستان را در مزارع انجام داده است که موارد ویروس کرونا گزارش شده است. دولت دانمارک می گوید تاکنون بیش از یک میلیون و 200 هزار دستگاه گوسفند ماهی از بین رفته اند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مینک دانمارک علت این تصمیم را مرگ صنعت خز دانست.

به گزارش یورونیوز ، دانمارک یکی از موفق ترین کشورهای جهان در کنترل بیماری Covid-19 است ، با این حال ، با شیوع موج جدیدی از این بیماری ، دانمارک مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی ، مقررات سختگیرانه دیگری را اعمال کرده است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *