تشدید آلودگی هوا در برخی از شهرهای کشور

سخنگوی فراکسیون مشاوره محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این فراکسیون به طور خاص به موضوع آلودگی هوای تهران می پردازد ، افزود: قوه قضائیه نیز به عنوان دادستان به این موضوع رسیدگی می کند.

فاطمه محمد بیگی در مصاحبه با مجله دوستدار محیط زیست درباره افزایش آلودگی هوا در برخی از شهرهای کشور گفت: جان هموطنان در معرض خطر است ، متأسفانه ما هر ساله شاهد این امر هستیم و مردم از آن رنج می برند.

وی با تأکید بر لزوم مطالعه و تحقیق در این زمینه برای دستیابی به تصمیمات بلند مدت ، افزود: “باید توجه بیشتری به اجرای قوانین هوای پاک شود.” با توجه به اینکه این قانون مرجع بسیار خوبی برای کنترل و کاهش آلودگی هوای تهران و کلانشهرها است ، نیاز به ترمیم و جدی گرفتن آن نسبت به قبل دارد.

نماینده فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خواستار ورود مجلس به خصوص فراکسیون محیط زیست به منطقه آلودگی هوای تهران شد و از مسئولان خواست تا در پاکسازی قانون هوای پاک مداخله کنند. پاسخگو باشید

محمد بیگی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی با جدیت به دنبال نظارت بر اجرای قانون هوای پاک و ترمیم آن توسط دستگاه های مختلف است ، زیرا آلودگی هوا یک موضوع انضباطی است و حتی یک سازمان نمی تواند آن را حل کند.

به گفته وی ، یکی از مهمترین دلایل آلودگی هوا این است که به عملکرد دستگاهها ارتباطی ندارد ، بنابراین مردم باید دستگاههایی را در نظر بگیرند که در کاهش آلودگی هوا همکاری نکنند.

یکی از اعضای هیئت رئیسه کمیته مشاوره بهداشت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چندین کلان شهر در کشور از جمله پایتخت توسط هوا آلوده شده اند ، ریه همسایگان ما برخی از نیروگاه های تولید شده توسط تهران و برخی نیروگاه های کلانشهرها هستند. این موضوع توسط سازمان محیط زیست بر اساس تجزیه و تحلیل آلودگی هوای تهران تأیید شده است ، اما متأسفانه ، ما شاهد پیش بینی برخی مقامات در این زمینه و عدم پاسخ صریح بوده ایم.

وی افزود: بدون شک غلظت آلودگی در شهرهای بزرگ برای اقشار مختلف مردم به ویژه گروه های حساس مانند بیماری های قلبی و ریوی ، زنان باردار ، کودکان و افراد مسن بسیار خطرناک است ، بنابراین لازم است اقدامات فوری در این زمینه انجام شود ، نه عدم موفقیت دولت. ” برای کنترل هوای پاک و مدیریت آلودگی هوا ، ما باید مسئولیت ها و مسئولیت های خود را انجام دهیم ، بنابراین برخی از شورای شهرها جلسات کنترل آلودگی هوا را به صورت صحیح و آشکار پاسخ نمی دهند یا نمی دهند. با توجه به اینکه این مشکل ارتباط مستقیمی با بهداشت عمومی دارد ، وضعیت بهداشت عمومی برای متولیان قوانین هوای پاک چگونه است؟

سرانجام ، محمد بیگی گفت که این موضوع در پارلمان و به ویژه فراکسیون محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و ما در قالب سخنرانی درباره مسئولیت های آنها در زمینه هوای پاک ، نیازهای لازم را از مسئولان خواهیم گرفت. ما همچنین از قوه قضائیه می خواهیم به عنوان دادستان به این موضوع رسیدگی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *