تخریب ساختمانها در اراضی اشغالی فیروزکوه.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: در جریان عملیات رفع تصرف برخی از اراضی ملی فیروزکوه ، تمام دیوارها ، نرده ها و ساختمانهای ساخته شده در این اراضی تخریب شد.

به گزارش مجله زیست محیطی ، عباس قاسمی اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و مناطق ملی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 20 هکتار از اراضی ملی در شهرستان فیروزکوه از اشغالگران گرفته شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و مدیریت آبخیزداری فیروزکوه افزود: 13 هکتار از این اراضی در اجرای 12 فقره حکم قضایی قطعی و بقیه در راستای اجرای 23 ماده در ماده 55 ماده قانون حفاظت از جنگلها و علفزارها. گرفته شده و به دولت بازگشت.

وی در ادامه اظهار داشت: عملیات از بین بردن تصرف این اراضی با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه و همکاری پلیس انجام شده و کلیه دیوارها ، نرده ها تخریب شده است. و ساختمانها

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه مناطق ملی و منابع طبیعی را از ثروت های عمومی برشمرد و تصریح کرد: مناطق منابع طبیعی متعلق به نسل های حال و آینده است. بنابراین ، حفظ این منابع ارزشمند یک ضرورت انکارناپذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، قاسمی در پایان گفت: با توجه به تعامل مناسب بین منابع طبیعی ، مراجع قضایی و اجرای قانون و نظارت مناطق ملی توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی ، ناامنی برای دلالان و فرصت طلبان وجود داشته و بدون امتیاز ، با مجرمان و مشمولان انفال برخورد قانونی خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *