به منظور کنترل آلودگی هوا، باید روی خودروهای دیزلی و صنایع بیشتر نظارت شود

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد تأثیر نوع سوخت در آلودگی هوا گفت: پس از پیگیری ها ، کیفیت سوخت مصرفی در تهران به ویژه خودروهای دیزلی نسبت به اوایل دهه 1990 بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.

حسین شهیدزاده افزود: مدت هاست که در نمونه هایی که از جایگاه های سوخت گیری می گیریم شاهد تخلفات فاحش استاندارد نیستیم و نمونه های بنزین و گازوئیل معمولاً در حد قابل قبولی هستند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه پاییز امسال از نظر وزش باد تلاطم کمتری نسبت به پاییز سال گذشته داریم ، گفت: “در نتیجه این شرایط ، آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و این وضعیت است. نیاز به توجه بیشتر ما دارد. ” و به عنوان مثال ، از اتومبیل استفاده نکنید که می دانیم تمیز یا سالم نیست ، یا اگر نیاز به استفاده از اتومبیل خود داریم ، حتماً آن را تعمیر کنید تا بتوانیم از نظر فنی یک معاینه فنی عالی بگیریم.

وی با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات در مسائل اقتصادی نهفته است ، گفت: “وقتی پول کافی برای جایگزینی کاتالیزور در ماشین خود نداریم ، که پس از طی مسافتی کارآیی خود را از دست می دهد ، عملا هر چقدر هم موتور کثیف شود.” ماشین تولید می شود ، بلافاصله از اگزوز خارج می شود ، زیرا هیچ فیلتری در وسط وجود ندارد که بتواند این آلودگی را جذب کند یا آن را به یک گاز سازگار با محیط زیست تبدیل کند.

وی گفت: “به همین ترتیب ، وقتی اقتصاد ضعیف است ، اعتبار کافی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و جایگزینی اتوبوس های دیزلی با اتوبوس های گازی یا برقی اختصاص داده نمی شود.” “علاوه بر این ، برنامه های مترو با مشکل مواجه می شوند و تاکسی ها از کار می افتند.” کندی جایگزین می شود زیرا این عوامل دست به دست هم می دهند و بیشتر بر تولید آلودگی تأثیر می گذارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، وی تأکید می کند که بیشتر ذرات معلق به اندازه کمتر از 2.5 میکرون ، که آلودگی موثری در فصل سرما است ، وارد شهر می شوند. هوا از وسایل نقلیه دیزلی و شرکتهایی که با سوخت دیزل و مازوت کار می کنند. ، خاطرنشان کرد: در این شرایط ، اطمینان از صحت معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و استفاده از فیلترهای مناسب در دودکش شرکت های صنعتی ضروری است. لازم به ذکر است که هر دو به عهده آژانس حفاظت از محیط زیست است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *