به سگ‌های بدون صاحب غذا ندهید

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، مبحث تغذیه سگ و گربه به یکی از مباحث مورد بحث برخی از محبوب ترین حیوانات و شکارچیان امروزی تبدیل شده است. در سال های اخیر ، تعداد گربه ها و سگ ها در مناطق ساحلی و شهری و همچنین چهار منطقه تعیین شده برای حفظ حیات وحش به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

سگ های خوراک به جمعیت در حال رشد آنها مربوط می شود. در این گزارش ، ما 10 ایده در مورد عواقب تغذیه سگهای ولگرد به عبدالله سالاری ، یک حیوان و حیوان حیوانی را مورد بحث قرار می دهیم.

* تغذیه سگها باعث رفتار گسترده کنترل نشده و مشکلات زیادی برای حیوانات وحشی و جامعه شده است.

* سگها توسط انسان تغذیه و نگهداری می شدند. بنابراین ، معتقدان معتقدند که سگ ها بخشی از چرخه طبیعی محیط نیستند و در طبیعت جایی ندارند و باید با انسان ها همزیستی کنند. بنابراین ، هیچ جایی را نمی توان برای این موجود در طبیعت تصور کرد.

سگهای وحشی در طبیعت دشمنان زنده یک گونه. از یک طرف ، آنها این کار را با حیوانات وحشی مانند گرگ ، روباه ، گرگ و دیگران انجام می دهند. از طرف دیگر ، علاوه بر زندگی خصمانه حیوانات دیگر مانند پرندگان و خزندگان و تغذیه آنها ، آنها با حیوانات دیگر برای این غذاها رقابت می کنند.

* داشتن سگهای دوستانه در خانه یکی از بزرگترین مشکلات آسیب رساندن به پوست حیوانات وحشی است ، زیرا توله سگها هنگام حمله به طیف وسیعی از غذا از جمله قوچ حمله می کنند ، گاو ، و بز با آنها. خوراک آنها تأمین غذای سایر گوشتخواران را کاهش می دهند.

* یکی از مهمترین و خطرناکترین موضوعات مرتبط با وجود سگهای ولگرد در محیط انسان انتقال بیماریها از طریق این حیوان به دامها ، انسانها و سایر حیوانات است. همچنین ، به دلیل اینکه افراد بیشتری در مناطق شهری توسط سگ ها گرفتار می شوند. افراد مبتلا به هاری به احتمال زیاد به ویژه کودکان و افراد آسیب پذیر مبتلا می شوند.

* سگ ها می توانند تهدیدی برای برخی از گونه های حیوانات شهری از جمله پرندگان و روباه ها باشند.

تغذیه مناسب سگها یکی از دلایل اصلی عدم افزایش جمعیت آنها است زیرا به آنها غذا می دهد و بنابراین تعداد آنها را کنترل نمی کند. جمع.

* اگرچه شرایط زندگی در برخی از مناطق کشور ضعیف است ، اما نباید با غذا تعارض ایجاد کنیم و بنابراین تعداد سگهای ولگرد را برای حیوانات افزایش دهیم. بنابراین ، باید در اسرع وقت برای تنظیم و کنترل جمعیت سگ ها راه حلی پیدا شود.

* روشها و مدلهایی برای مدیریت جمعیت و توزیع سگهای سگ وجود دارد که در بسیاری از کشورهای جهان پذیرفته شده و بین المللی پذیرفته شده و نتیجه گرفته است. سازمان جهانی رفاه حیوانات (OIE) رهنمودهایی برای مدیریت سگهای ولگرد در مناطق شهری دارد و در این رهنمودها روشهای جمع آوری ، تمیز کردن و مراقبت از از این سگها می توان در ایران نیز استفاده کرد.

* کارشناسان معتقدند این تصور که ما با تغذیه سگ به سگ یا جانوران کمک می کنیم نه تنها نادرست است بلکه در انجام این کار منجر به کنترل غیرقابل کنترل حیوانات اهلی و پرنده شکاری.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *