به آموزش محیط ‌زیست در کشورتوجه لازم نشده است.

معاون توسعه منابع انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به اهمیت آموزش در زمینه محیط زیست گفت: متاسفانه موضوع آموزش و پژوهش در زمینه محیط زیست آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، اصغر دانشیان در مراسم تودیع و معارفه معاون آموزشی و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته ، پول اختصاص یافته برای آموزش به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی می شود ، نه هزینه ، اما در کشور ما این سرمایه گذاری انجام نشده است و مسئله آموزش و پژوهش آنطور که باید ارزیابی نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت های سازمان حفاظت محیط زیست برای کمک به آموزش و مشارکت عمومی استفاده می شود ، گفت: آموزش محیط زیست باید در همه ابعاد زندگی مردم نفوذ کند تا شاهد برخورد صحیح با محیط زیست باشیم.

در ادامه جلسه اسکندر امیدی نیا معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و مشارکت های اجتماعی سازمان محیط زیست اظهار داشت: “حفاظت از محیط زیست در رده ها و کارکنان یک کار پیچیده و دشوار است و حفظ آن به تنهایی وظیفه سازمان محیط زیست نیست. اگر مردم در مواردی مانند منابع آب اگر انرژی ، کشاورزی و تنوع زیستی با هم کار نکنند ، محیط خوبی نخواهیم داشت.

ژیلا مهدی آقایی – معاون آموزشی و مشارکت های اجتماعی سازمان محیط زیست – ضمن اشاره به نقش مهم آموزش در حفاظت از محیط زیست ، گفت: “ما معتقدیم آموزش عمومی می تواند بستر مناسبی برای حفاظت از محیط زیست و مسئولیت اجتماعی در این زمینه باشد. ” ایجاد شده است و ما برای رسیدن به این هدف از همه همکاران خود کمک خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست ، روز گذشته ژیلا مهدی آقایی جایگزین اسکندر امیدنیا – معاون وزیر آموزش و مشارکت های اجتماعی سازمان محیط زیست شد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *