برگزاری اولین جشنواره آثار خبری درزمینه تالاب + شرایط شرکت

مدیر ملی پروژه حفاظت از تالاب های ایران ضمن تأکید بر اهمیت موضوع تالاب ها و نیاز فزاینده به گسترش آگاهی عمومی و افزایش سواد رسانه ای مردم به ویژه فعالان حوزه آب و تالاب ها ، از اولین جشنواره اخبار در زمینه تالاب ها کار می کند.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، علی ارواحی ادامه داد: اولین جشنواره کارهای خبری در زمینه تالاب ها در سه بخش اخبار و گزارش ها ، عکس ها و اینفوگرافی ها ، فیلم ها و موشن گرافیک برگزار می شود. همچنین شرکت در این مسابقه برای همه افراد رایگان و ضروری است. آثار ارسالی در این مسابقه توسط خود شخص تهیه شده است.

مدیر ملی پروژه حفاظت از تالاب های ایران با اشاره به اینکه ثبت هر پرونده با نام تولید کننده ، تاریخ تهیه و منطقه جغرافیایی کار ضروری است ، تصریح کرد: باید همراه با آثار ارائه شود از فرم مشخص شده ، از جمله عکاس ، نمایه و نام. ، شماره ملی ، شماره تلفن همراه و تلفن ثابت ، آدرس پستی و آدرس پست الکترونیکی نیز باید ارسال شود. شرکت کنندگان باید در صورت نیاز نسخه اصلی اثر را به دبیرخانه ارسال کنند.

ارواحی درباره سایر شرایط شرکت در این جشنواره توضیح داد: لازم است عکس های ارسالی در قسمت حرفه ای با فرمت JPEG و اندازه 2.5 مگابایت باشد. فیلم های ارسالی در بخش حرفه ای باید با فرمت MP4 و حداکثر اندازه 10 مگابایت و 3 دقیقه باشد. اخبار و گزارش ها باید در قالب فایل Word و حداکثر 1000 کلمه ارسال شوند.

به گفته وی ، عکس ها و فیلم های ارسالی نباید دارای امضای عکاس ، تاریخ ، گذرنامه ، قاب ، حاشیه ، علامت چاپ و آرم باشد. آثار منتخب در قسمت فیلم و اینفوگرافیک در پایان جشنواره با کیفیت HD در اختیار دبیرخانه قرار می گیرد و مناسب است که از ارسال آثاری که در جشنواره های دیگر در این مسابقه شرکت کرده اند خودداری شود.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران ادامه داد: آثار منتخب از تاریخ 8 آذر از طریق وب سایت جشنواره اعلام می شود و از برگزیدگان این مسابقه (برگزیدگان مقام اول تا سوم) در رده های مختلف با جوایز نقدی و دیپلم افتخار تقدیر می شود . آخرین مهلت ارسال آثار از 4 نوامبر تا 26 دسامبر است.

براساس گزارش پایگاه اطلاعات محیط زیست ، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت waterhouse.ir/WetlandJ Journalism و وب سایت دفتر حفاظت از تالاب های ایران به آدرس www.wetlandsproject.ir مراجعه کنند. انتشار آثار خبری ارسالی (گزارش ها ، عکس ها یا فیلم های خبری) در خبرگزاری ها و نشریات یکی از پارامترهای موثر در انتخاب بهترین آثار است و ذکر پیوند در شرح کار ضروری است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *