بررسی و تصمیم گیری بودجه سال آینده برای مدیریت گرد و غبار

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، مدیر کارگروه ملی مبارزه با پدیده های گرد و غبار گفت: بودجه 1400 به طور مستقیم در بودجه مبارزه با شرایط گرد و غبار اعمال نمی شود ، اما پیش بینی می شود این بودجه تقریباً همان بودجه سال 1399 خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ما در حال مذاکره برای تهیه بودجه برای مبارزه با وضعیت گرد و غبار در کشور هستیم ، گفت: “زیرا بودجه مبارزه با گرد و غبار پول آماده است ارز خارجی از صندوق توسعه ملی ، به صورتحساب 1400 مستقیم به او. ” نیازی به گفتن نیست.

وی همچنین اظهار داشت که برداشت از صندوق توسعه ملی باید دارای تصویب رئیس اجرایی باشد ، اظهار داشت: “بنابراین ، هرگاه مقدار این بودجه مشخص شود ، به محض اینکه رئیس جمهور از رهبر صندوق توسعه ملی مرخصی گرفت ، بودجه تدوین می شود. ” غبار برای تصویب و اعلام به مجلس شورای اسلامی خواهد رفت.

مدیر کارگروه ملی هماهنگی پدیده های گرد و غبار با اشاره به مساحت زمین غبارآلود حدود 34.6 میلیون هکتار گفت: ما ساخته شده و بر اساس یعنی مساحت این مراکز 330 میلیون هکتار تخمین زده شده است.

به گفته وی ، این کارخانه های گرد و غبار خارج از کشور به طور متوسط ​​سالانه 150 میلیون تن گرد و غبار دارند که برخی از آنها نیز به کشور ما وارد می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *