بررسی علت به گل نشستن پستانداران دریایی

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، هنگامی که جسد دو نهنگ و آینده ای در آبهای خلیج فارس کشف شد ، یک محقق دریایی اظهار داشت: “بزرگترین تهدید برای پستانداران دریایی و نابودی آنها بر روی زمین ، صدمات ناشی از فعالیتهای انسانی مانند شکار و ماهیگیری ، حتی تورهای ماهیگیری ، برخورد با قایق یا قایق ماهیگیری ، کشتی های تفریحی و خسارات دریا.

نازنین محسنیان در ادامه با اشاره به اینکه برخی از گونه های دریایی خلیج فارس در معرض خطر انقراض (NT) ، برخی در معرض خطر (EN) ، برخی در معرض خطر (LC) و برخی دیگر هستند آنها اطلاعات کافی در دسترس ندارند (DD). : خطرناک به دلیل فعالیتهای انسانی بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از پستانداران در جهان است و در ایران ، صدمات ناشی از فعالیتهای انسانی نقش مهمی در تخریب حیات دریایی دارد.

این مطالعه نشان داد که پستانداران ، در مورد گونه های زندگی دریایی موجود در خلیج فارس: با وجود گونه های موجود در خلیج دلفین های فارس ، اتصال ، دلفین های برداشته شده ، دلفین های معمولی ، آینده دندان سخت ، خواب آینده ، آینده کوتاه ، Purpuiz ، نهنگ قاتل ، نهنگ اسپرم ، نهنگ باله ، نهنگ بچه ای که در کتاب های فارسی نهنگ نهنگ ، نهنگ کوهان ، نهنگ شبه قاتل ، خوکچه هندی.

وی ادامه داد: سایر گونه های پستانداران دریایی نیز به عنوان اجساد مرده شناسایی شده اند ، اما از آنجا که یک بار حضور آنها گزارش شده است و هیچ نظارتی بر اساس نظارت دریایی در حال انجام نیست برای بررسی ، نظارت و ضبط مجدد آنها ، نمی توان گفت که این گونه ها موارد مشخصی در خلیج فارس وجود دارد ، مانند “نهنگ عمورایی” که زمانی در قشم ثبت شده و “نهنگ آبی” ثبت شده است در کویت

محسنیان با بیان اینکه دشواری ساحلی هر منطقه می تواند عاملی برای بقای پستانداران دریایی باشد ، اظهار داشت: می تواند یک توپوگرافی یا یک سطح دریا باعث می شود ارگانیسم ها و سموم به درون آن سرازیر شوند. روی گل بنشینید.

تحقیقات دریایی نشان می دهد که تهدید دیگری برای حیات دریایی ورود موجودات دریایی به اقیانوس است. “مواد شیمیایی که حیات دریایی را به خطر می اندازند ، ناشی از محصولات یا مواد شیمیایی حاصل از کارخانه ها و مواد زائد است.” حتی دریا و پوست ، پلاستیک و سایر آوارهای باقی مانده در دریا باعث تورم آنها شده و با گذشت زمان به قطعات کوچکتر تقسیم می شوند و سموم و چربی ها را بیرون می کشند و آسیب رساندن به پستانداران دریایی.

وی گفت: “شکوفایی جلبک ها تهدید دیگری برای پستانداران دریایی است.” جلبک ها به دلایل مختلف از جمله بلع مواد زائد به دریا و شرایط دریا که باعث شکوفایی جلبک ها می شوند ، نوعی جلبک از گونه ها ، وقتی نیترات و فسفات به دریا اضافه می شوند ، شکوفا می شوند. ” فیتوپلانکتون “. روی آب رشد کرده و غالب می شود. پرورش جلبک روی آب ، نه تنها از اشعه خورشید در برابر دریا محافظت می کند ، بلکه باعث آسیب رساندن به حیوانات موجود در دریا می شود که با خوردن میوه خود وارد آن می شوند ، در نتیجه به غذای دریایی آسیب می رساند.

محسنیان همچنین اظهار داشت: گونه های دیگر مانند صدف ها گونه هایی هستند که به دلیل انقراض در هنگام گلدهی یا امواج دریا در امتداد ساحل پیدا می شوند. اگر مصرف غذایی پستانداران دریایی در زیر شکوفه جلبک ها مختل شود ، مستقیماً تحت تأثیر پستانداران قرار گرفته و می تواند رشد و شکوفایی آنها را متوقف کند.

این زیست شناس دریایی ضمن بیان اینکه شرایط آب و هوایی مانند سیل ، طوفان و بیماری های مختلف نیز می تواند از دیگر عوامل تصرف حیات دریایی باشد ، اظهار داشت: آشنایی با حیات وحش دریایی نیز در پرورش آنها مهم است.

وی ادامه داد: موجودات دریایی چربی زیادی در جلوی سر خود دارند که به آن “خربزه” می گویند. خربزه به دلایلی بد است ، مادران و پستانداران دریایی قادر به پیمایش نیستند و راه خود را گم کرده اند.

در محیط دریایی دریایی همچنین به محیط زیست دریا ، مشکلات آب کم عمق ، به ویژه بیماریهایی که بر گروههای انسانی تأثیر می گذارند ، اشاره شده است ، که دلیل دیگری برای کمبود حیات دریایی است. . و اگر او امتیاز بگیرد دیگر اعضای گروه او را دنبال می کنند. اگر رهبر تیم ، ملون ، آسیب ببیند یا راه اشتباهی را طی کند ، منجر به مرگ و پرتاب او شود ، تیم دیگر نیز گل خواهد زد. هنگامی که گروهی شکوفا می شود ، شناسایی یا گزارش دلفین ها به زمین برای شناسایی رهبر گروه بسیار مهم است.

محسنیان ، منبع دیگر پستانداران دریایی ، اشاره می کند که آنها هنگام شکار در دریا زندگی می کنند. ما نمونه 11 سنگ ماده کوچک در جاسک را داریم که به مرکز شکار جاسک رفته اند و از آنجا که ناودان ساخته شده توسط مردم برای دسترسی آسان به قایق ها باز شده است ، آنها دیده نمی شوند ، بنابراین آنها نتوانستند از مسیر خود خارج شوند. و آنها وارد دریا شدند و فقط یک نفر زنده ماند.

اثربخشی آموزش زیست شناسی دریایی

وی در مورد برنامه های حفاظت از پستانداران در خلیج فارس و کاهش تهدیدهایی که آنها را تهدید می کند ، گفت: “بقا وقتی چیز خوبی باشد که درک کاملی از آنها و مردم از اهمیت آن به خوبی آگاه هستند. ” بهبود آموزش گروه های مختلف ، از جمله جوامع ساحلی و مجمع الجزایر خلیج فارس و سایر اعضای جامعه ، اطلاعات ، آموزش نحوه برخورد با پستانداران دریایی هنگام مواجهه و ایجاد یک دید بلند مدت از آنها ، و سایر مواردی که می تواند آسیب به زندگی آنها را کاهش دهد. همچنین تهدید می کند که به تنظیم قانون کمک می کند و آگاهی عمومی را از خطرات ریختن زباله های دریایی ، که می تواند به محافظت از محیط زیست دریایی و حیات دریایی کمک کند ، افزایش می دهد.

تیم تحقیقاتی پستانداران دریایی گفت: “برنامه ریزی برای توزیع پستانداران دریایی می تواند در حفاظت از آنها بسیار مهم باشد.” اگر شناورهای بزرگی که از طریق خلیج فارس عبور می کنند از مشاهده صید نهنگ و ماهی خبر دهند ، می توان توزیع گونه های گونه های خاص و انجام مقدمات مناسب و همکاری ارتباطات ویژه برای سفر را ترتیب داد. مناطق در جاده ها مراقب باشید و در این مناطق هشدارهای مناسب را بدهید.

محسنیان با بیان اینکه حفاظت از حیات دریایی در خلیج فارس مستلزم همکاری همه کشورهای همسایه دریا است ، گفت: “ما در ایران درباره زندگی دریایی اطلاعات کمی داریم ، اما کشورهای دیگر هم مرز با خلیج فارس از تجهیزات بین المللی و متخصصانی که ما نداریم بهره مند می شوند. ” .

وی ادامه داد: این کشورها سالهاست تعداد پستانداران منطقه خود را شناسایی می کنند و به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته اند و در حالی که سازمان حفاظت محیط زیست متولی این امر است هنوز در حال بررسی هستند. هنوز در هیچ یک از مناطق جنوبی کشور وجود ندارد. ” لازم نیست مدام بدنبال زندگی دریایی باشید. ما اغلب از مشاوره و کمک متخصصان در این زمینه بهره مند می شویم و تحقیقات سالهای زیادی را در زمینه حمایت از شرکت کنندگان یافته ایم ، اما حضور این متخصصان در منطقه و نظارت بر وضعیت می تواند نتایج مثبتی در پیشگیری ایجاد کند. برای تحقیقات مهم است که از این گونه مهم محافظت کند ، همچنین گونه ای در بالای هرم غذایی است و نمادی از دریا است.

این ارشد دریایی همچنین گفت: برخی از گونه های موجودات دریایی پرسه می زنند و سالها در مرزهای ایران نمی مانند. لمو

در پایان ، محسنیان در مورد آموزش و مشارکت عمومی در حفاظت از حیات وحش دریایی اظهار داشت: “متأسفانه در ایران برای حیات وحش چشم انداز حفاظت طولانی مدت وجود ندارد. تصمیمات و اقدامات مناسب را بر اساس موقعیت ها و سیاست های ملی اتخاذ کنید. ” در این حالت لازم است گروههای مختلف از جمله کارشناسان ، کارشناسان فنی و سازمانهای مشترک دور هم جمع شوند و با یکدیگر توافق کنند تا به نتیجه مطلوب در حفاظت از دریا و گونه های دریایی ، با افزایش تحقیقات.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *