بررسی شاخص عملکرد محیط زیست توسط سه نهاد محیط زیستی

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، در گزارش سالانه منتشر شده توسط چندین سازمان محیط زیست در مورد اجرای 58 کشور در زمینه محیط زیست ، سوئد هنوز در رتبه های بالا قرار دارد و ایالات متحده در انتهای جدول قرار دارد.

شاخص عملکرد محیطی در 57 کشور راه اندازی شد و اتحادیه اروپا دارای سه سازمان محیط زیست با همکاری 100 متخصص است.

بر اساس این گزارش ، سوئد برای چهارمین سال متوالی در راس لیست کشورهایی است که برای حفاظت از محیط زیست تلاش کرده اند.

در این گزارش موقعیت سوئد “خوب” و “خیلی خوب” در این زمینه توصیف نشده است ، و در واقع سه برتر را “بهترین” خواند.

شاخص جهانی عملکرد محیط زیست (عکس:دویچه‌وله)

سوئد محدودیت هایی را برای دی اکسید کربن ، انرژی های تجدید پذیر و سیاست های زیست محیطی در نظر گرفته است و تنها بیشترین سرانه مصرف انرژی در سوئد از بیش از چهار مورد حفظ شده است.

دیده بان آلمان ، شبکه اقدام آب و هوا (CAN) و موسسه آب و هوای جدید از سال 2005 هر ساله در 57 كشور آلوده همراه با اتحادیه اروپا تحقیقاتی را انجام می دهند.

اتحادیه اروپا در رده شانزدهم قرار دارد

در کل پیش بینی شده در 58 کشور ، اتحادیه اروپا توانست از شش مکان به 16 مکان جدول صعود کند. به گفته یکی از نویسندگان این گزارش ، ارتقا اتحادیه اروپا بیش از هر چیز دیگری است زیرا فضای سیاست آن بسیار مورد توجه است.

طبق خرد ، اگر اتحادیه اروپا نتواند اهداف تعیین شده برای سال 2030 را تعیین کند یا “توافق نامه سبز” را اجرا کند ، موقعیت آن در سال جدید دوباره سقوط خواهد کرد.

بر اساس این گزارش ، کشورهای اروپا ، مجارستان ، لهستان ، جمهوری چک ، اسلوونی و قبرس به سرعت در زیر جدول قرار دارند.

در مقایسه ، پرتغال و نیوزیلند در حال افزایش هستند ، پرتغال 25 و 17 و نیوزیلند از 37 به 28 رسیده است.

خطر در ایالات متحده

نویسندگان گزارش سالانه شاخص بهبود محیط زیست ایالات متحده از وضعیت “ایالات متحده” “خطرناک” یاد می کنند.

در سال 2019 ، ایالات متحده برای دومین بار زیر میز حرکت کرد. ایالات متحده ، همراه با استرالیا و الجزایر ، در سیاست داخلی و خارجی “بسیار ضعیف” هستند.

به امید همه دنیا

با این حال ، نویسندگان این گزارش در آستانه تحول در جهان هستند. آنها گفتند که انتشار دی اکسیدکربن در سراسر جهان احتمالاً بیشتر و بیشتر است ، اما میزان انتشار گازهای کلی در بیش از نیمی از کشورهای مورد مطالعه افزایش و کاهش یافته است.

قبل از شروع بیماری کرونر قلب ، عفونت بررسی شد. یک نماینده از موسسه آب و هوای جدید ، که از حمایت مالی این گزارش بود ، گفت که تهیه اقتصاد پس از یافتن ویروس مهم است ، نه تنها برای حمایت از بهبود اقتصادی ، بلکه برای همچنین برای اقتصادی بدون کربن.

اوضاع آلمان کمی بهتر شده است

از نظر حفاظت از محیط زیست ، وضعیت آلمان اندکی بهبود یافته و در کشورهای مرکزی وجود دارد. این کشور با چهار پله صعود به 19 مکان از 58 کشور آسیب دیده رسیده است.

خلاصه ای از وضعیت محیط زیست ، آلمان “متوسط” است. اما مهمتر از همه ، سابقه خوبی در قوانین بین المللی محیط زیست ، از جمله در دوره ریاست وی در شورای اروپا ، وجود دارد.

علی رغم نمره متوسط ​​برای سیاستگذاری سیاست ملی ، آلمان به دلیل موارد فوق امتیاز خوبی “در نرخ کلی محیط سیاست” دارد.

به گفته نویسندگان این مطالعه ، نقاط ضعف طرف آلمانی از نظر توسعه انرژی ، پیشرفت کمی در بخش خودرو وجود دارد ، کاربر کاپیتان هنوز یک قدرت بالا و قدرت بالا است در مخزن گاز گلخانه ای.

به همین دلیل ، از جنبه های دیگر ، نمره این کشور “متوسط” است. آلمان از نظر حفاظت از محیط زیست فراتر از کشورهایی مانند هند ، شیلی و مراکش است.

چرا مراکش در حال پیشرفت است؟

دو ماه پیش ، وب سایت آلمانی Shagshaw گزارشی درباره پیشرفت کشورهای آفریقایی در بخش محیط زیست منتشر کرد ، جایی که مراکش در میان پرجمعیت ترین کشورها بود.

دویچه وله گفت که مراکش تاکنون توانسته است 40 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیر انرژی تأمین کند ، با برنامه ای که برای 10 سال آینده 50 درصد به آن اضافه می کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *