بازپس گیری 30 هکتار از اراضی لواسانات و رودبار قصران.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات از حذف بیش از 30 هکتار از اراضی ملی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون از دست اشغالگران خبر داد.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، حسن شکری افزود: 30 هکتار از این اراضی در اجرای 28 فقره حکم قطعی دادگاه و 3000 مترمربع دیگر برای اجرای سه ماده ذیل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با هماهنگی مقام قوه قضاییه احیا شده و به دولت برگردانده شده است.

وی ادامه داد: این تصرفات که علاوه بر اجرای دستورات و رفع تصرفات توسط افراد سودجو در پلاک های مختلف مناطق لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات با حضور یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و پلیس انجام شد. ، تمام ساختمان ها و نوآوری های ایجاد شده در این زمین ها تخریب شده است.

رئیس منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه رویکرد پیشگیری در زمینه حفاظت از مناطق ملی در دستور کار قرار دارد ، اظهار داشت: در این راستا تیم های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به طور مستمر مناطق طبیعی را رصد و متخلفان کنترل می شوند و به محض مشاهده تخلف در اراضی ملی ، با متخلفان برخورد قانونی می شود.

شکری نقش مردم را در حفاظت از منابع طبیعی بسیار مهم دانست و گفت: بهترین محافظان منابع طبیعی خود مردم هستند که در حفظ این مواهب الهی نقش اساسی و اساسی دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اظهار داشت: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

وی تأکید کرد: فرهنگ سازی در خصوص حفاظت از مناطق ملی و منابع طبیعی یکی از مولفه های مهم و ضروری است که نقش رسانه در آن بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، شکری از عموم مردم پرسید: در صورت تخریب و اشغال در عرصه های ملی ، باید بلافاصله از طریق سامانه 1504 به واحد حفاظت از منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *