بارش کم در ایران در اذر ماه / وضعیت بارندگی درآبان.

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارندگی های ایران در ماه نوامبر کمتر از حد نرمال بود ، گفت: طبق پیش بینی مدل های اقلیمی ، این کم بارشی ها در کشور ادامه دارد. .

احد وظیفه در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه از ابتدای مهر ماه 23.8 میلی متر باران در کشور داشته ایم ، اظهار داشت: این میزان حدود 6 میلی متر یا 19 درصد کمتر از متوسط ​​بلند مدت کشور بود. این است.

خشکسالی از ابتدای سال آبی در کشور

وی ادامه داد: بارندگی طی ماه های اکتبر و نوامبر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 40 درصد کاهش یافته است و به طور کلی می توان نتیجه گرفت که از ابتدای سال هیدرولوژیکی در کشور با خشکسالی روبرو بوده ایم ”

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: طی دو ماه گذشته میزان بارندگی در 25 استان کشور گزارش شده است. استان کرمانشاه نیز طی دو ماه گذشته با کاهش 50 درصدی بارندگی روبرو شده است.

بر اساس وظیفه ، میزان بارندگی در استان های پر باران مانند چهارمحال ، بختیاری و لرستان به ترتیب 57 و 54 درصد کمتر از حد طبیعی گزارش شده است. همچنین استانهای دیگر مانند آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اصفهان و ایلام و … در ماه های اکتبر و نوامبر نیز نادر هستند. باران می بارید.

دمای کشور در ماه نوامبر

وی همچنین در مورد وضعیت دمای هوا در کشور طی ماه آبان ماه گفت: متوسط ​​حداقل دمای کشور طی ماه گذشته 8.4 بوده که نسبت به سطح نرمال کشور 0.1 افزایش یافته است . متوسط ​​حداکثر دما در ماه نوامبر در کشور 1.2 بیشتر از حد نرمال است.

مدیر مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اظهار داشت: از طرف دیگر دمای هوا در نیمه شرقی کشور بین 0.5 تا 1.5 درجه سانتیگراد زیر متوسط ​​بلند مدت و در نیمه غربی بین 0.5 تا 1.5 درجه سانتیگراد. این حالت بیش از حد طبیعی بود اما به طور کلی می توان گفت دمای هوا در کشور در نوامبر در حد نرمال بود.

طی ماه های آینده باران های شدید در ایران می بارد

وظیفه گفت: در زمینه بارندگی ها به طور کلی در ماه های آینده با بارندگی های شدید روبرو خواهیم شد. البته این باران ها کل منطقه خاورمیانه را در بر می گیرد و فقط مختص ایران نیست ».

به گفته وی ، اگرچه هفته آینده باران های خوبی در سراسر کشور خواهیم داشت ، اما باران های بلند مدت و دسامبر کمتر از متوسط ​​بلند مدت خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *