بارش در 26 استان کشور.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (23 دسامبر) در 26 استان کشور بارندگی رخ می دهد ، گفت: به تدریج با ورود سامانه بارشی جدید به کشور ، بارش برف در بعضی جاها”.

صادق ضیاییان در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست اظهار داشت: امروز (23 دسامبر) در کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، خوزستان ، نیمه شمالی فارس ، اصفهان ، خراسان شمالی ، خراسان رضوی ، یزد ، گیلان ، مازندران ، گلستان ، سمنان و بعد از ظهر در خراسان جنوبی و کرمان باران خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بارندگی های پراکنده نیز در استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، کردستان ، قزوین ، زنجان ، مرکزی ، همدان ، کرمانشاه ، لرستان ، البرز و تهران در حال ریزش است ، افزود: میزان باران نیز به تدریج در این مناطق کاهش می یابد. مناطق. بارش ها در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق سردسیری و کوهستانی برف پیش بینی می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا (3 آذرماه) در استان های گیلان ، مازندران ، گلستان و خراسان شمالی در مناطق مرتفع و کوهستانی باران و برف می بارد ، گفت: برف در ارتفاعات استان های زنجان ، اردبیل ، قزوین ، البرز و تهران و باران و در جنوب کرمان ، شرق هرمزگان و شرق تنگه هرمز ، گاهی رعد و برق رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: بارش باران و برف پراکنده در استان های مازندران ، گلستان ، گیلان ، خراسان شمالی و خراسان شمالی رضوی در روز سه شنبه (4 آذر) و بارندگی در مناطقی از کرمان ، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان. گاهی اوقات توسط صاعقه پیش بینی می شود.

به گفته وی ، این سامانه بارشی از روز چهارشنبه (5 آذر) در برخی مناطق جنوب شرقی فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می شود اما از اواخر این روز سامانه بارشی دیگری از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و باعث باران های پراکنده و در برخی مناطق برف می بارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شدت سامانه بارشی طی روز پنجشنبه (5 آذر) افزایش می یابد و در نیمه غربی کشور باران و برف به بار می آورد ، تصریح کرد: بیشترین میزان بارندگی در روز پنجشنبه در دامنه ها و ارتفاعات زاگرس قسمت های مرکزی ، شمالی و شمال غربی کشور خواهد بود.

ضیاییان با اشاره به اینکه خلیج فارس و تنگه هرمز از امروز تا سه شنبه (2 تا 4 آذرماه) دشوار پیش بینی می شود ، گفت: به دلیل وزش باد شدید از دریای خزر ، فردا مواج و طوفانی خواهد بود.

وی در پایان در مورد وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان فردا (23 دسامبر) بالای تهران نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی باران پراکنده با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد است. و سه شنبه (25 دسامبر) نیمه ابری است. بارش پراکنده با حداقل دما 4 و حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *