بارش در 19 استان و دما به 10 درجه کاهش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در 19 استان کشور امروز (26 آبان) خبر داد و گفت: بارش ها تا روزهای ابتدایی هفته آینده در کشور ادامه دارد.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه طی امروز (26 آبان) در گیلان و مازندران باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود ، اظهار داشت: باران پراکنده در استان های گلستان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، قزوین ، همدان ، مرکزی ، خراسان شمالی ، لرستان ، شمال و غرب اصفهان ، بوشهر ، قم و ارتفاعات استان های البرز ، تهران و سمنان دور از انتظار نیستند.

وی ادامه داد: فردا (28 آبان) در گیلان و مازندران رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در استانهای گلستان ، خراسان شمالی ، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، کرمان جنوبی ، جنوب سیستان و بلوچستان ، اصفهان نیز پراکنده باران پیش بینی می شود در تنگه هرمز و شرق هرمزگان.

به گفته ضیاییان ، طی روز پنجشنبه (30 آبان) باران در گیلان به صورت رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید و در غرب مازندران ، اردبیل ، شمال آذربایجان شرقی ، تهران و البرز به صورت پراکنده در شکل باران

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز جمعه (21 آبان) در شمال غربی ، غرب ، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی ، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و غرب گیلان ، باران باران شد ، ادامه داد: ، گاهی اوقات با رگبار همراه با رعد و برق پیش بینی می شود برق و وزش باد ، تصریح کرد: طی روز شنبه (22 دسامبر) ، با تشدید ناپایداری های جوی در نیمه غربی کشور ، به ویژه در غرب ، جنوب غربی ، ارتفاعات و دامنه های مرکز و شمال زاگرس ، و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی ، رگبار باران و ما رعد و برق با وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی گفت: روز شنبه (اول آذرماه) در مناطقی از شمال شرقی کشور بارش باران دور از انتظار نیست و همچنین در دامنه های زاگرس مرکزی و غرب کشور تگرگ پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه دمای هوا از فردا (19 آبان ماه) تا پایان هفته بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد در شمال شرقی کشور کاهش می یابد ، گفت: بنابراین حداکثر دما در مناطق سردسیر شمال شرقی به زیر صفر درجه خواهد رسید. ” تا روز پنجشنبه (17 تا 18 نوامبر) ، دریای خزر ، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (18 آبان) نیمه ابری به تدریج افزایش ابر و گاهی اوقات وزش باد و باران خفیف با حداقل دما 5 و حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (20 نوامبر) ابری همراه با گرد و غبار صبحگاهی ، به تدریج کاهش دما و در بعد از ظهر باران پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دما 5 و حداکثر دما 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *