بارش باران ادامه دارد / سیستم بارشی جدید وارد کشور می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ادامه بارش ها در کشور ، گفت: سامانه بارشی جدیدی از جمعه (21 آبان) وارد کشور می شود.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست اظهار داشت: طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی طی 24 ساعت آینده برای استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و گیلان باران پراکنده و برای جنوب خوزستان ، شمال بوشهر و غرب فارس باران پراکنده و گاهی همراه با باران و برق پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه فردا (18 نوامبر) باران در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شدت می یابد ، تصریح کرد: در استانهای کردستان ، زنجان ، همدان ، آذربایجان مرکزی و جنوبی ، آذربایجان شرقی و غربی ، پراکنده باران دور از انتظار نیست

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در روز چهارشنبه (19 آبان) در سواحل دریای خزر ، اردبیل ، آذربایجان شمالی شرقی ، خراسان شمالی ، خراسان شمالی رضوی و در جنوب کرمان ، شمال هرمزگان و جنوب از سیستان و بلوچستان ابری همراه با بارش باران و رعد و برق.

ضیاییان گفت: در شمال آذربایجان شرقی ، اردبیل و گیلان پنجشنبه (30 آبان) طوفان باران و در شرق مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی باران پراکنده پیش بینی می شود. وی گفت: روز جمعه (21 نوامبر) با ورود سامانه بارشی جدید به غرب ، شمال غرب ، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

وی افزود: بارندگی در این مدت در ارتفاعات به صورت برف است همچنین طی روز چهارشنبه (19 آبان) در خلیج فارس و از امروز (27 آبان) تا چهارشنبه دریای خزر مواج است.

در پایان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (27 آبان) کمی ابری ، بعد از ظهر نیمه ابری همراه با وزش باد و حداقل دمای شش و حداکثر دما 15 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (19 نوامبر) ، نیمه ابری تا ابری ، گاهی باران و با حداقل دما پنج و حداکثر دما 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *