بارش امروز در بیشتر استان های کشور انجام می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش امروز (22 دسامبر) در بیشتر کشور خبر داد و گفت: سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه (5 آذر) وارد کشور می شود.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه امروز (22 دسامبر) فعالیت سامانه بارشی در کشور تشدید می شود ، اظهار داشت: این سامانه امروز در طول استانهای واقع در جنوب غربی کشور از جمله خوزستان ، کهگیلویه و بویر احمد ، شمال فارس ، شمال بوشهر و غرب و شمال غرب کشور را شامل می شود ، از جمله استان های ایلام ، لرستان ، چهارمحال و بختیاری ، همدان ، کرمانشاه ، کردستان ، زنجان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل.

وی ادامه داد: سامانه بارشی امروز به دنبال بارندگی در شمال کشور از جمله استانهای گیلان ، مازندران و گلستان و در شمال شرقی کشور از جمله استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی و مناطق مرکزی مانند استان های مرکزی ، قم ، اصفهان ، دامنه های جنوبی البرز و در استان های قزوین ، البرز ، تهران و سمنان باعث بارندگی و در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد می شود.

ضیاییان با بیان اینکه در این مدت بارش برف در برخی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غربی ، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی رخ می دهد ، اظهار داشت: امروز (22 آذر) شدت بارندگی در استان های کرمانشاه ، لرستان ، همدان ، نیمه جنوبی کردستان ایلام ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، مرکزی ، قم ، قزوین ، تهران و البرز.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، فردا (23 دسامبر) میزان بارندگی در غرب کشور و فعالیت اصلی سامانه بارشی در استان های ساحلی خزر ، شمال شرق ، شرق و مرکز کشور. و دامنه های جنوبی زاگرس از جمله استانهای خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، بوشهر ، فارس و کرمان پیش بینی شده است.

ضیاییان افزود: شدت بارندگی ها برای فردا (23 آذرماه) در شمال و شرق خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، بوشهر ، نیمه شمالی فارس ، جنوب اصفهان و در استان ها خواهد بود. مناطق ساحلی دریای خزر.

وی خاطرنشان کرد: بارش ها در گیلان و مازندران از روز دوشنبه (23 دسامبر) و بارش پراکنده در گلستان ، خراسان شمالی ، البرز مرکزی ، کرمان و ارتفاعات هرمزگان پیش بینی می شود. سواحل خزر ، فلات البرز مرکزی و فلات کرمان بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی روز چهارشنبه (5 آذر) با ورود سامانه بارشی جدید ، در غرب ، شمال غربی و جنوب غربی کشور و همچنین در غرب و مرکز البرز ، گیلان و غرب مازندران ، باران خواهیم داشت. و در ارتفاعات برخی مناطق سرد برف می بارد. ” همچنین انتظار می رود دریای خزر تا پایان فردا (23 دسامبر) و خلیج فارس تا امروز و فردا مواج باشد.

در پایان مدیرکل پیش بینی و هشدار زودهنگام سازمان هواشناسی درباره هوای تهران طی دو روز آینده اعلام کرد: آسمان تهران بیش از فردا (23 دسامبر) ابری همراه با مه خفیف و باران با حداقل دمای 6 و حداکثر دما 10 درجه سانتیگراد است. 3 اتفاقی) کمی ابری همراه با باران پراکنده و گاهی اوقات وزش باد با حداقل دما 5 و حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *