باران شدید در 15 استان کشور.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید باران در 15 استان کشور امروز و فردا (20 نوامبر و 1 دسامبر) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه امروز (30 آبان) سامانه بارشی از غرب وارد کشور می شود ، اظهار داشت: این سامانه بارشی شمال غربی ، غرب ، دامنه های جنوبی البرز ، قسمتهایی از جنوب غربی و مرکز را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: پس از ورود این سامانه بارشی ، در مناطق مذکور بارش باران ، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود همچنین بارش برف در ارتفاعات زاگرس مرکزی ، البرز مرکزی ، ارتفاعات غربی و شمال غربی کشور رخ می دهد. ” در مناطق مستعد غرب و جنوب غربی کشور ، تگرگ دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه با بیان اینکه امروز (30 آبان) شدت بارندگی در لرستان ، غرب چهارمحال و بختیاری ، ایلام ، شمال خوزستان و کرمانشاه اظهار داشت: فردا (اول آذرماه) علاوه بر تقویت سیستم بارندگی در نیمه غربی کشور ، دامنه فعالیت آن شمال است و همچنین شرق را نیز شامل می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، شدت باران فردا در خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، لرستان ، ایلام ، کرمانشاه ، کردستان ، همدان ، مرکزی ، غرب اصفهان خواهد بود. ، زنجان ، قزوین ، تهران ، قم و البرز.

ضیاییان در ادامه تصریح کرد: طی روز یکشنبه (2 دسامبر) در سواحل شمالی ، شمال شرقی ، شرقی ، جنوب غربی ، مرکزی ، جنوبی و در مناطقی از جنوب شرقی ، شمال غربی و غرب کشور و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در روزهای دوشنبه و سه شنبه (3 و 4 دسامبر) در سواحل دریای خزر ، در ارتفاعات و مناطق سردسیر مناطقی از جنوب شرقی و هرمزگان باران و برف خواهد بارید ، گفت: در سه روز آینده غرب دریای خزر مواج است. . همچنین ، از عصر امروز (20 اکتبر) ، شمال خلیج فارس به تدریج و طی شنبه ها و یکشنبه ها (1 و 2 دسامبر) خلیج فارس مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (اول آذرماه) ابری و مه آلود همراه با باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای 7 و حداکثر دما از 10 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (2 دسامبر) ابری همراه با مه صبحگاهی ، گاهی اوقات باران پراکنده همراه با وزش باد و ابرهایی به تدریج در حال کاهش با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *