ایالات متحده از توافق اقلیمی پاریس خارج شد

در حالی که ایالات متحده انتخابات ریاست جمهوری و رأی گیری را برگزار می کرد ، این کشور رسما از توافقنامه آب و هوایی پاریس خارج شد.

طبق مجله “سازگار با محیط زیست” ، ایالات متحده رسماً از توافقنامه آب و هوای پاریس 2015 در 4 نوامبر خارج شد.

سال گذشته در این روز دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رسماً به سازمان ملل اعلام كرد كه ایالات متحده پس از یك دوره انتظار یك ساله از توافق خارج خواهد شد. (این توافق نامه موظف است کشورها به هیچ کشوری اجازه ندهند که در سه سال اول از توافق خارج شود ، همان کاری که دونالد ترامپ در اولین روز ممکن انجام داد).

رئیس جمهوری ایالات متحده در ژوئن سال ۲۰۱۷ قصد خود برای خروج از این توافق را اعلام کرد و گفت: ترک این توافق پایان دادن به فشار مالی و اقتصادی سختگیرانه ای است که بر کشور ما تحمیل می کند.

ایالات متحده تنها کشوری است که این توافق جهانی را ترک کرده است. این کشور هنوز هم می تواند در مذاکرات شرکت کند و نظرات خود را ارائه دهد اما به “وضعیت ناظر” سقوط می‌کند.

یکی از اهداف توافق نامه آب و هوای پاریس کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای جهانی است که باعث گرم شدن کره زمین شده است.

با هدف جلوگیری از افزایش بیش از دو درجه سانتیگراد دما نسبت به دوره پیش از صنعتی ، کشورها اهداف خود را تعیین کرده و سعی می کنند افزایش دما را به 1.5 درجه سانتیگراد محدود کنند.

به گفته روزنامه ایندیپندنت ، آتش سوزی در جنگل ها ، گرم شدن کره زمین ، افزایش سطح دریا و وقوع حوادث جوی از پیامدهای ویرانگر بحران آب و هوایی است که در محیط زندگی ما اتفاق می افتد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *