انتقادات زیست محیطی تهران در حذف سهم زیست محیطی از اثرات آلودگی.

در پی تصویب یک طرح فوری در مجلس شورای اسلامی برای حذف سهم صندوق ملی محیط زیست از مالیات آلودگی که در قانون بودجه 99 تصویب شد ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن انتقاد از این طرح گفت: عوارض آلودگی باید پرداخت شود آسیب هایی که به محیط زیست و سلامت مردم وارد شده است ، و نه برای مواردی که هیچ ارتباطی با مسائل زیست محیطی ندارند.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، مطابق با قانون بودجه سال 1999 تاسیس شده است که از ابتدای سال جاری ، 35٪ از 1٪ مالیات آلودگی که قبلاً به شهرداری ها و مناطق روستایی به صندوق محیط زیست پرداخت می شد ، کاهش آلودگی محیط زیست و جلوگیری از تخریب محیط زیست باید اختصاص یابد ، اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در 26 اکتبر طرحی فوری را تصویب کردند که در صورت نهایی شدن ، یک درصد از کل درآمد مالیات آلودگی به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد و دیگر 35 درصد به صندوق محیط زیست پرداخت نمی کند. شد.

سعید محمودی در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست ضمن بیان اینکه ما و فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری هستیم تا مسئله حذف سهم محیط زیست از آلودگی را حل کنیم ، گفت: ما فقط نسبت به تصمیم نمایندگان مجلس متعلق به ما نیستند ما 35٪ از 1٪ آلودگی محیط زیست هستیم ، اما معتقدیم که بیشتر و سهم بیشتری از این مالیات باید به محیط زیست اختصاص یابد تا خساراتی که صنایع آلاینده به محیط زیست و بهداشت عمومی وارد کرده اند جبران شود. .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه جای سوال دارد که چرا نمایندگان مردم تصمیم گرفته اند سهم محیط زیست را از آلودگی حذف کنند ، تصریح کرد: انتظار داریم دولت و تصمیم گیرندگان در شکل گیری تصمیمات مسائل زیست محیطی را در نظر بگیرند و پیشتاز تصمیمات باشید. اکنون بیشتر کلانشهرهای کشور از مشکلات زیست محیطی رنج می برند ، در حالی که با مشاهده برخی از مسائل می توان جلوی برخی از این مشکلات را گرفت.

محمودی در پایان گفت: ما از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دولتی می خواهیم در تصمیم گیری های خود نگاه جامع تری به جنبه های موضوع داشته باشند تا سهم محیط زیست از آلودگی حذف شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *