امروز و فردا در مناطق مختلف کشور برف و باران آمده است.

آب و هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا (3 و 4 آذرماه) از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در روز پنجشنبه (6آذر) خبر داد. )

صادق ضیاییان در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست ، ضمن اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز (3آذر) در استانهای ساحلی دریای خزر ، خراسان شمالی ، سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان باعث باران و وزش باد می شود ، وی گفت: این سامانه بارشی باعث بارش برف در رشته کوه البرز و رعد و برق در استان های جنوبی می شود.

وی ادامه داد: فردا (4 آذر) در استانهای مازندران ، گلستان ، خراسان رضوی و خراسان شمالی باران های پراکنده و در کرمان ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان باران ، رگبار و وزش باد وجود دارد.

به گفته ضیاییان ، امروز (3 آذر) مواج دریای خزر و برای امروز و فردا (3و4 آذر) خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه فردا و چهارشنبه (4 و 5 آذر) افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی در استان اردبیل و استان های ساحلی خزر پیش بینی می شود ، خاطرنشان کرد: با ورود سامانه بارشی فعال دیگر به کشور ، پنجشنبه و جمعه (6 و 7 آذر) در نیمه غربی کشور ، در استان های جنوبی باران ، وزش باد شدید موقت ، بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و رعد و برق.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: شدت فعالیت این سامانه در استانهای لرستان ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، شمال فارس پیش بینی می شود. و شمال خلیج فارس. از چهارشنبه تا جمعه (5تا 7 آذر) در شمال شرقی کشور افزایش نسبی خواهیم داشت.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (4 آذر) نیمه ابری تا قسمتی ابری و در برخی ساعات همراه با گرد و غبار محلی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و چهارشنبه (5آذر) نیمه ابری تا نیمه ابری و در بعضی ساعات همراه با گرد و غبار محلی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *