امروز هوای تهران کیفیت قابل قبولی دارد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۱۷ آبان ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است و پیش‌بینی می‌شود این شرایط طی روز نیز تداوم پیدا کند.

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات امروز (۱۷ آبان ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار گرفته که عمدتاً ناشی از شرایط جوی مساعد و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز ، وزش باد موثر ، افزایش بی ثباتی جوی و رشد ابری از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و همچنین پیش بینی می شود که با ادامه این شرایط جوی و ممکن است طی چند ساعت رگبار باران رخ دهد ، غلظت ذرات معلق کاهش می یابد ، در نتیجه کیفیت هوا را کاهش می دهد. بیشتر مناطق در حد قابل قبولی هستند.

فردا صبح (18 آبان ) با آغاز ترافیک خودرو و ایجاد جو آرام ، انتظار می رود غلظت آلاینده ها ، به ویژه ذرات معلق در مناطق پرترافیک افزایش یابد که منجر به ایجاد شرایط نامساعد کیفیت هوا خواهد شد.

اگرچه در برخی مناطق مستعد ، احتمال انتشار گرد و غبار به زودی ظاهر نخواهد شد ، اما باد موثر در طول روز به تدریج شرایط مناسبی را برای انتشار آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم می کند. در قسمت آخر فصل ، با کاهش سرعت باد و افزایش ترافیک عصرگاهی ، کیفیت هوا در برخی مناطق شلوغ ممکن است برای گروه های محروم ضرر داشته باشد.

طبق این مجله حفاظت از محیط زیست ، آلاینده های شاخص هوای سرمایه در 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون” با غلظت متوسط ​​91 هستند و هوای پایتخت در یک حد قابل قبول است. آلاینده شاخص در حال حاضر “ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون” با غلظت متوسط ​​69 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبولی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *