اقدام همگانی لازمه ی غلبه بر اثرات تغییر اقلیم است

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران هنگام صحبت در مورد مسئله انعطاف پذیری و سازگاری به عنوان یک محور مهم برای مقاومت در برابر پدیده “گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی” تأکید کرد: اقدامات عمومی با مسئولیت های مختلف نیازهای مختلفی دارند.

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، شینا انصاری اظهار داشت: متأسفانه در دنیای امروز ، شهرها هنوز هم مراكزی برای بی ثباتی محیط زیست هستند.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران گفت: شهرها گلوگاه شبکه گسترده فعالیتهای انسانی روی زمین و بزرگترین مصرف کنندگان منابع طبیعی محسوب می شوند ، بنابراین باید از منابع و انرژی به طور موثرتری استفاده کنند و در هماهنگی با طبیعت زندگی کنند تا ساخت ماندگارتر است.

انصاری گفت که بیماری کووی اکنون در 19 کشور با چالش های شدیدی روبرو است و مسئله “گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی” چالش بزرگتری برای بشر است. جهانی است ، اما به دلیل ماهیت تدریجی و طولانی مدت آن در مقایسه با تأثیر سریع Covid ، عواقب آن هنوز توسط بسیاری از تصمیم گیرندگان و مردم نادیده گرفته می شود ، و این غفلت بر بقای انسانها در کره زمین تأثیر می گذارد .

وی افزود: “امروزه به سمت یک شهر مقاوم و قابل زندگی یکی از اصلی ترین موضوعات محیط شهری در جهان است. میزان شتاب به سمت شهر ثابت است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران تأکید کرد: شرایط مختلف شهر و اختلاف در شهرهای مختلف جهان ، یافتن راه حل های م aثر را برای تصمیم گیرندگان ، طراحان و ساکنان شهری به یک چالش چالش برانگیز تبدیل می کند. برای بهبود کیفیت زندگی شهری ، باید یکی از شرایط لازم برای کاهش پیامدهای آن و پیامدهای اجتناب ناپذیر آینده در نظر گرفته شود. مهمترین قسمت درک این واقعیت است که علی رغم دستاوردهای بزرگ مردم شهری ، آنها هنوز هم نیاز به ایجاد ارتباط نزدیک با طبیعت و محیط زیست و دنبال کردن یک سیستم حاکم دارند.

وی افزود: از نظر تغییر اقلیم ، معمولاً برای حل مشکل انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش انتشار پیشنهاد می شود. متأسفانه ، موضوع انعطاف پذیری و سازگاری یک محور مهم برای مقاومت در برابر این پدیده است ، و برای کسانی که تحت تأثیر پیامدهایی مانند ایران هستند برای کشورهای بزرگ ، این موضوع نادیده گرفته شده است. تغییر اقلیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انصاری در ادامه اظهار داشت: در همین راستا ، فعالیت های بین المللی کلیماتون با هدف طوفان مغزی و پذیرش ایده های خلاقانه و عملی برای حل این مشکل در شهر بر روی گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی متمرکز است و از سال 2015 تاکنون بیش از 145 مورد در سراسر جهان دارد. سازگاری آن را در شهرها افزایش دهید. به طور همزمان برگزار می شود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار افزود: Climaton یک برنامه شهر محور است که هدف آن ایجاد فضای مناسب برای ایجاد و توسعه ایده های جدید برای حل مشکلات زیست محیطی شهری و حمایت از نوآوری و خلاقیت با دعوت از ایجاد بسترهای مناسب است. طبقات مختلف جامعه با ایده های عملی ، به ویژه نسل جوان ، می توانند با تأثیر گرمایش شهری کنار بیایند ، زیرا برای غلبه بر تأثیر تغییرات آب و هوایی ، لازم است اقدامات مشترکی انجام دهیم و مسئولیت های مشترک اما متفاوت را در کشورهای مختلف بر عهده بگیریم. باید یک راه حل کامل یافت. هنوز حل سریع مشکل تغییر اقلیم امکان پذیر نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران ، انصاری سرانجام خاطرنشان کرد که در حادثه کلیماتون در سال گذشته ، یکی از ایده های ایران یکی از ایده های منتخب معرفی شده در اولین 1000 پروژه جهانی بود. ، وی گفت: امسال ، به دلیل استقبال و وجود گسترده ، امیدواریم که نقش برجسته و تأثیرگذاری بیشتری در جهان داشته باشیم و ایده های واقعی را می توان توسط اسپانسرها ، سرمایه گذاران و کارآفرینان دولتی و خصوصی حمایت کرد و در در طی فرآیند تجاری سازی اجرا شده است. این امر به مدیریت شهر در حل مشکلات زیست محیطی کمک می کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *