افزایش اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، براساس 1400 پروژه بودجه ، وام های مربوط به حفاظت از محیط زیست و حفاظت از محیط زیست به رهبری آژانس حفاظت از محیط زیست آژانس حفاظت از محیط زیست نسبت به سال گذشته بیش از 36 میلیارد مه افزایش یافته است.

سهم آژانس حفاظت از محیط زیست از 1400 لایحه بودجه ای که روز گذشته (4 دسامبر) در مجلس ارائه شد ، بیش از 1228 میلیارد مه است که نسبت به سال گذشته 590 میلیارد مه افزایش یافته است.

طبق پیش نویس بودجه ، این مبلغ از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ، آلاینده ها را کنترل و مدیریت می کند ، صندوق ملی محیط زیست را برای اجرای قانون هوای پاک ، مدیریت پسماند ، حفاظت از دریا و حفاظت از محیط زیست ، و نظارت و نظارت نظارت می کند. باید در فعالیت هایی مانند مدیریت و کمک مشغول باشند.

لازم به ذکر است که بخش عمده ای از این بودجه (بیش از 324 میلیارد تومان) برای مدیریت و مدیریت آلاینده ها در نظر گرفته شده است و مشخص است که برای اجرای قانون هوای پاک 855 میلیون تومان از صندوق بوم شناسی ملی هزینه خواهد شد.

بخشی از لایحه 1400 بودجه نظارت بر مدیریت پسماند بیش از 30 میلیارد دلار است.

از طرف دیگر ، تحت 1400 صورتحساب ، بیش از 39 میلیارد مه برای افزایش ظرفیت فیزیکی و تجهیزات محیط بانان در نظر گرفته شد. این رقم بیش از 36 میلیارد دلار بیشتر از بودجه سال گذشته است.

در مجموع ، حدود 108 میلیارد و 297 میلیون بودجه مه برای حمایت از محیط زیست و حفاظت از محیط زیست تحت هدایت سازمان محیط زیست در نظر گرفته شده است. این رقم در بودجه سال 1399 حدود 29 میلیارد دلار بود.

بنابراین سال آینده بودجه ای در حدود 143 میلیارد تومان برای ارتقا مشارکت عمومی در زمینه فرهنگ و محیط زیست در نظر گرفته شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *